Nie przegap najważniejszych wiadomości

Czy wyrażasz zgodę na otrzymywanie powiadomień push?

ZGADZAM SIĘ

ODMAWIAM

XXXI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej ORGANY ARCHIKATEDRY – GIULIA BIAGETTI (Włochy, Italy)

Archikatedra Warszawska św. Jana Chrzciciela Świętojańska 8

Niedziela, 8 Września, godz. 16:00

GIULIA BIAGETTI (Italy) - organ concert at Warsaw Cathedral.
GIULIA BIAGETTI (Włochy) - koncert organowy w Archikatedrze Warszawskiej.

Tickets:
40 PLN – adult
30 PLN – children and youth 11–18 years, students
0 PLN – children under 11 years
80 PLN – family (two adults + children)

Bilety:
40 zł – osoba dorosła
30 zł – dzieci i młodzież 11 – 18 lat, studenci
0 zł – dzieci poniżej 11 lat
80 zł – rodzina (dwie osoby dorosłe + dzieci)

Program:
CHRISTIAN FRIEDRICH WITT
Passacaglia d - moll
JOHANN PACHELBEL
Choralpartita „Christus, der ist mein Leben”
JOHANN PETER KELLNER
Praeludium und Fuga in d
ERNST FRIEDRICH RICHTER
Fantasia, Adagio, Fuga op. 19
JULES GRISON
Meditation
Toccata
JOSEPH CALLAERTS
Meditation op. 20
Toccata e-moll op. 29

GIULIA BIAGETTI (Włochy)
urodziła się w Istambule w rodzinie o dużych tradycjach muzycznych. Matka Giulii, Sylvia von Sauer, była wnuczką Emila von Sauera, słynnego pianisty w pierwszej połowie XX wieku, który był uczniem Rubinsteina w Moskwie i Liszta w Weimarze. Giulia uzyskała dyplomy konserwatorium w Lukka (Lucca) w klasie fortepianu i organów. Dyplom kompozycji otrzymała w konserwatorium im. „G. Frescobaldiego” w Ferrarze. Od 1996 roku jest organistką Katedry San Martino w Lukka i organistką tamtejszego chóru katedralnego „Cappella S. Cecilia”. Rodzina Puccinich (rodzina organistów katedralnych) związana była z Katedrą w Lukka co przyczyniło się do nagrania 18 płyt CD. Organista i kompozytor operowy Giacomo Puccini pochodził właśnie z tej rodziny. Biagetti jako solistka występuje w całych Włoszech i we wszystkich krajach europejskich oraz w USA i Kanadzie. Nagrała szereg solowych płyt CD. Bierze udział w wielu koncertach jako akompaniatorka i realizatorka basso continuo. Naucza w Konserwatorium Muzycznym w Lukka, publikuje artykuły na temat budownictwa organowego. Od 1996 roku jest dyrektorką artystyczną Festiwalu Camaiore, dyrektorką artystyczną Organowych Nieszporów w katedrze w Lukka, konsultantką artystyczną „Sagra Musicale Lucchese” i „Cantiere della Musica”, prezeską Stowarzyszenia „Marco Santucci” w Camaiore.

Archikatedra Warszawska jest wymarzonym miejscem do prezentacji muzyki organowej. Na odbiór interpretacji muzycznych składają się tu wrażenia wynikłe z piękna i potęgi brzmienia nowoczesnych organów oraz atmosfery i sacrum świątyni. Na chórze kościoła, jedna z najznakomitszych firm niemieckich – Eule, zbudowała w 1987r. mechaniczne organy. Ten wielki 60-głosowy instrument jest przykładem znakomitego kunsztu organ-mistrzowskiego. Wyjątkowo trafny projekt instrumentu, jakość wykonania, walory artystyczne i uniwersalność pozwalająca na prezentacje muzyki wszystkich epok, uzasadniają zaliczenie organów do najlepiej rozumianej „ekstraklasy koncertowej”. Na tych organach koncertują wirtuozi z całego świata.

The Warsaw Cathedral is a dream venue for organ music presentations. The reception of musical interpretation is enhanced by the beauty and power of the sound coming from the modern organ. The listeners are surrounded by the atmosphere and sacredness of the church. One of Germany’s most prominent companies, Eule, built a mechanical organ located in the church’s choir in 1987. This large 60-voice instrument is an example of superb organbuilder craftsmanship. The exceptionally well-suited design of the instrument, the quality of workmanship, artistic qualities and versatility allowing the presentation of music from all eras, justify the organ’s inclusion in the best-understood “concert extra class.”

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.