Borys Szyc poparł pomysł nocnej prohibicji w Warszawie
Ponad 20 znanych osób poparło projekt stowarzyszenia Miasto Jest Nasze wprowadzenia nocnej prohibicji w Warszawie.
Zakaz sprzedaży alkoholu w sklepach i na stacjach paliw miałby obowiązywać od godz. 22 do 6 rano. Spożywanie alkoholu w lokalach gastronomicznych pozostałoby dozwolone.
W 2024 roku Miasto Jest Nasze złożyło swój projekt uchwały, który został poprawiony po negatywnej opinii biura prawnego. MJN argumentuje, że podobne ograniczenia zmniejszyły interwencje policji w innych miastach, np. w Krakowie. Ratusz zapewnia, że prezydent Trzaskowski także popiera prohibicję i złożył również swój projekt do Biura Rady w grudniu 2024 roku, z nieco późniejszą godziną rozpoczęcia prohibicji (nie od 22.00 ale od 23.00). Decyzja o dalszych losach uchwały leży w rękach Rady Warszawy.
Wniosek stowarzyszenia Miasto Jest Nasze podpisali się między innymi: Borys Szyc, Andrzej Chyra, Jakub Żulczyk, Karolina Korwin-Piotrowska, Michał Koterski.
