Borys Szyc poparł pomysł nocnej prohibicji w Warszawie

Borys Szyc | fot. Martin Kraft, Wikipedia
Borys Szyc | fot. Martin Kraft, Wikipedia

Ponad 20 znanych osób poparło projekt stowarzyszenia Miasto Jest Nasze wprowadzenia nocnej prohibicji w Warszawie.

Zakaz sprzedaży alkoholu w sklepach i na stacjach paliw miałby obowiązywać od godz. 22 do 6 rano. Spożywanie alkoholu w lokalach gastronomicznych pozostałoby dozwolone.

W 2024 roku Miasto Jest Nasze złożyło swój projekt uchwały, który został poprawiony po negatywnej opinii biura prawnego. MJN argumentuje, że podobne ograniczenia zmniejszyły interwencje policji w innych miastach, np. w Krakowie. Ratusz zapewnia, że prezydent Trzaskowski także popiera prohibicję i złożył również swój projekt do Biura Rady w grudniu 2024 roku, z nieco późniejszą godziną rozpoczęcia prohibicji (nie od 22.00 ale od 23.00). Decyzja o dalszych losach uchwały leży w rękach Rady Warszawy.

Wniosek stowarzyszenia Miasto Jest Nasze podpisali się między innymi: Borys Szyc, Andrzej Chyra, Jakub Żulczyk, Karolina Korwin-Piotrowska, Michał Koterski.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Dziś w Warszawie

28℃
20℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.20 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro