Nie przegap najważniejszych wiadomości

Czy wyrażasz zgodę na otrzymywanie powiadomień push?

ZGADZAM SIĘ

ODMAWIAM

2 mieszkania na topowej ulicy Warszawy trafią pod młotek komornika. Właściciel jest deweloperem i ma problemy

Parkowa 19 | fot. Google Street View
Parkowa 19 | fot. Google Street View

Przy Łazienkach Królewskich.

Mieszkanie przy Parkowej 19, będące połączeniem dwóch apartamentów, trafi na licytację komorniczą. Budynek, z widokiem na Łazienki Królewskie, został wybudowany w 2007 roku i składa się z jedenastu apartamentów, wnętrza są wyłożone marmurem, a w budynku znajdują się dzieła sztuki, sala klubowa i całodobowa ochrona.

Właściciel jednej ze stołecznych firm deweloperskich nabył dwa apartamenty, łącząc je w jeden. Obecnie zarówno firma, jak i jej właściciel, mają duże problemy finansowe, z zadłużeniem wobec wielu osób i firm. Nieruchomość została wystawiona na sprzedaż przez komornika sądowego, aby spłacić część zaległych rachunków.

Aukcja miała pierwotnie odbyć się 15 stycznia, jednak została odwołana, a prawdopodobnie odbędzie się jako e-Licytacja w nowym terminie. Mieszkania na Parkowej będą licytowane osobno. Pierwsze mieszkanie o powierzchni 70 metrów kwadratowych, położone na parterze, składa się z salonu, kuchni, łazienki, osobnej toalety oraz komórki lokatorskiej. Wartość szacunkowa wynosi około 2,4 miliona złotych. Drugie mieszkanie ma 80 metrów kwadratowych, również na parterze, i składa się z salonu, kuchni, łazienki, osobnej toalety, pralni i komórki lokatorskiej. Wartość początkowa to 1,7 miliona złotych, jednak cena ta podczas aukcji prawdopodobnie wzrośnie.

Aukcja ma szansę być rekordową ze względu na lokalizację i wysoki standard nieruchomości, a także z racji znanego architekta wnętrz, Roberta Majkuta, który zaprojektował licytowane apartamenty.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Dziś w Warszawie

24℃
16℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
15.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro