Nie przegap najważniejszych wiadomości

Czy wyrażasz zgodę na otrzymywanie powiadomień push?

ZGADZAM SIĘ

ODMAWIAM

Na Mokotowie grasują wandale, którzy zamalowują różne obiekty. Tym razem zniszczyli mural zrobiony przez mieszkańców

fot. Mokotów moja dzielnica/Facebook
fot. Mokotów moja dzielnica/Facebook

Mural przedstawiał barwy drużyny piłkarskiej Legia Warszawa.

Mieszkaniec Mokotowa zauważył, że logo warszawskiej drużyny piłkarskiej zostało zamalowane - Jeśli ktoś coś wie, lub coś widział! Kto na Mokotowie niszczy murale zrobione przez mieszkańców? Zniszczony został również parkan na Służewcu - zaapelował w Internecie.

Inni mieszkańcy dzielnicy snuli domysły, że być może zrobili to kibice Polonii, ale pojawiło się więcej głosów o przypadkowych wandalach, którzy robią to już od dłuższego czasu - Mokotów jest barbarzyńsko wysmarowany przez całe watahy wandali, codziennie przybywają nowe bazgroły - odpowiedział mężczyzna.

Jak zauważyła mieszkanka Mokotowa, nie chodzi już o fakt, ze zostawiają "malunek", ale o to, że narażają często na niemały wydatek właściciela obiektu, który musi potem odświeżać elewację.

Redakcja ewarszawa.pl już 31 grudnia 2023 informowała o podobnej sytuacji na Mokotowie. Dwóch młodych chłopaków zostawiło graffiti na budynku przy ul. Etiudy Rewolucyjnej.

Przypominamy, że nielegalne graffiti jest wykroczeniem - Warto wiedzieć, że nielegalne graffiti będące przejawem wandalizmu jest wykroczeniem lub przestępstwem. W zależności od wartości wyrządzonej szkody sprawcy wykroczenia grozi areszt, ograniczenie wolności lub grzywna, a przestępca może trafić do więzienia nawet na 5 lat - informuje policja.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Dziś w Warszawie

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
9.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro