Nie przegap najważniejszych wiadomości

Czy wyrażasz zgodę na otrzymywanie powiadomień push?

ZGADZAM SIĘ

ODMAWIAM

Ursynów domaga się barier akustycznych. Mają dosyć ciągłego hałasu

fot. Ursynów moja dzielnica/ Piotr Świątkowski/Facebook
fot. Ursynów moja dzielnica/ Piotr Świątkowski/Facebook

Radny Ursynowa Piotr Świątkowski wciąż zbiera podpisy pod petycją.

Od dłuższego czasu mieszkańcy zgłaszają, że przeszkadza im hałas związany z wylotem tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy. Przejeżdżające tam samochody generują bardzo duży hałas, który dociera do domów.

Radny Piotr Świątkowski nagrał film, na którym słychać hałas od przejeżdżających samochodów. Film umieścił w grupie sąsiedzkiej z prośbą o podpisanie petycji - Dzisiejsze nagranie z okolicy wylotu z tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy. Kawałek dalej znajdują się bloki enklawy ul. Alternatywy oraz domy na Starym Imielinie, do których hałas dociera bez większych przeszkód. Dlatego ruszyliśmy z petycją dotyczącą montażu barier akustycznych. Tylko razem możemy coś w tej sprawie zdziałać!

Zainteresowani mogą tutaj podpisać petycję.

Mieszkańcy przyznali, że hałas jest na tyle duży, iż bywa to uciążliwe - Nie możemy już znieść tego hałasu, barierki muszą być, wtedy będzie spokojniej - podsumowała mieszkanka Ursynowa.

Jak wyjaśniają specjaliści z portalu nyquista.pl - Akustyczne bariery drogowe to specjalnie zaprojektowane konstrukcje, które stawiane są wzdłuż dróg i autostrad. Są one niezastąpionym narzędziem w walce z hałasem komunikacyjnym, który stanowi problem dla wielu osób mieszkających w pobliżu ruchliwych tras. Hałas ten, oprócz uciążliwości, może być źródłem wielu problemów zdrowotnych, w tym stresu i zaburzeń snu.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Dziś w Warszawie

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
7.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro