Nie przegap najważniejszych wiadomości

Czy wyrażasz zgodę na otrzymywanie powiadomień push?

ZGADZAM SIĘ

ODMAWIAM

Zmiany w strefie płatnego parkowania. Na tych ulicach będzie trzeba płacić

Zmiany mają dotyczyć Mokotowa.

Po przeprowadzonych konsultacjach prawdopodobnie zostanie poszerzona strefa płatnego parkowania w Warszawie o cztery obszary pomiędzy ulicami Kulskiego, Różaną, Czerniakowską, Woronicza, Domaniewską, Idzikowskiego, a także Żwirki i Wigury. Celem jest zapewnienie mieszkańcom wystarczającej liczby miejsc parkingowych, jednak wiąże się to z koniecznością opłacania abonamentów. Abonamenty dla mieszkańców przewidziane są w 2 taryfach - identyfikator rejonowy za 30 zł rocznie działający w odległości ok. 150 m od miejsca zameldowania oraz abonament obejmujący całą strefę za 300 zł rocznie.

Wstępne projekty organizacji ruchu opublikował Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie, ale zaznacza przy tym, że nie są one ostateczne. Miałyby obowiązywać prawdopodobnie nie wcześniej niż od 2025 roku.

Decyzja ma zachęcić kierowców do korzystania z komunikacji miejskiej i ograniczyć ruch samochodowy w obszarze objętym płatnym parkingiem. Ponadto, planuje się w przyszłości rozszerzenie stref płatnego parkowania na prawobrzeżne dzielnice, takie jak Kamionek i Saska Kępa, choć ta decyzja budzi kontrowersje i jest obecnie przedmiotem sporu.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Dziś w Warszawie

24℃
16℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
14.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro