W Wilanowie jest odcinek drogi, przy którym nie ma żadnego drzewa. "W upalny dzień jest tutaj patelnia"
Mieszkanka Wilanowa jest oburzona tym, że na długim odcinku al. Rzeczypospolitej nie ma gdzie się schronić przed upałem.
Podzieliła się swoim spostrzeżeniem na grupie sąsiedzkiej zrzeszającej mieszkańców Wilanowa.
- Aleja Rzeczypospolitej. Na tak długim odcinku nie ma żadnego drzewa, ani nawet krzaczka. W upalne dni była tu istna patelnia. Czy będą obiecane nasadzenia? Idzie jesień, najlepszy na to czas - kobieta w swoim wpisie zwróciła się bezpośrednio do Ludwika Rakowskiego burmistrza Wilanowa.
Jedna z mieszkanek w sekcji "komentarze" wyraziła również ubolewanie nad małą ilością zieleni w tym miejscu - Pamiętam, jak się wprowadziłam w 2018, jak jeże przechodziły przez ulicę, by schować się w krzakach rosnących na pasie zieleni między jezdniami. Kiedyś to były czasy. Dziś jest już tylko betonoza.
Wśród komentujących znaleźli się również tacy, którym brak drzew nie przeszkadza - A kiedyś, to w ogóle było tam pole i komu to przeszkadzało? - brzmiał jeden z bardziej sarkastycznych komentarzy.
Burmistrz Wilanowa nie zabrał głosu w tej sprawie.
