Nie przegap najważniejszych wiadomości

Czy wyrażasz zgodę na otrzymywanie powiadomień push?

ZGADZAM SIĘ

ODMAWIAM

Warszawa montuje znaki zakazu wjazdu dla traktorów. Czy tak szykuje się do planowanego na czwartek protestu rolników?

fot. X
fot. X

W Warszawie, przy al. Jerozolimskich w okolicy sklepu Makro służby miejskie zamontowały znaki drogowe zakazujące wjazdu traktorów. Choć znaki są nowe, sam zakaz nowy nie jest - od 2015 roku obowiązuje w Warszawie całodobowy zakaz wjazdu ciągników rolniczych i pojazdów wolnobieżnych.

Rolnicy zaplanowali swój kolejny protest w Warszawie na czwartek, 6 marca. Wydarzenie ma rozpocząć się o godzinie 11:00 pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów w Alejach Ujazdowskich. Manifestujący tym razem zamierzają manifestować nie w formie przemarszu (jak ostatnio), ale właśnie przez wjazd do miasta ciągnikami, co z pewnością spowodowałoby utrudnienia. Władze miasta nie wydały jednak pozwolenia na zgromadzenia na Trakcie Brzeskim oraz Wale Miedzeszyńskim 77, gdzie właśnie miały pojawić się ciągniki. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, rolnicy i tak zamierzają wjechać traktorami, jak deklarują, 'w sposób niezorganizowany'.

  • Aktualizacja
    wtorek, 5.03.2024 r., godz. 19.09
    Aktualizacja
    wtorek, 5.03.2024 r., godz. 19.09
    Do sprawy odniósł się szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Marcin Kierwiński i zapowiedział, że traktory nie zostaną wpuszczone do Warszawy. "Prawo będzie przestrzegane. Traktory nie będą jeździć po centrum miasta, bo jest zakaz" - zapowiedział Marcin Kierwiński na antenie Radia Zet.
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Dziś w Warszawie

26℃
15℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
8.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro