Studia "Płeć i seksualność" startują na UW. Nowy kierunek ze specjalną konferencją otwartą dla każdego

gmach UW przy ul. Dobrej 55 w Warszawie | fot. google stret view
gmach UW przy ul. Dobrej 55 w Warszawie | fot. google stret view

Konferencja odbędzie się 6 października w godzinach 10:00-17:00 przy ulicy Dobrej 55 w Warszawie (sala 1.110).

Studia "Płeć i seksualność", które startują w październiku na Uniwersytecie Warszawskim, są pierwszymi tego typu studiami w Polsce. W związku z tym 6 października w gmachu przy ul. Dobrej 55 o godz. 10.00 rozpocznie się otwarta dla publiczności konferencja "Studia o płci i seksualności w ujęciu lokalnym i międzynarodowym".

"Celem konferencji jest zmapowanie stanu współczesnych badań dotyczących kwestii płci i seksualności, zarówno w perspektywie polskiej nauki i dydaktyki, jak i międzynarodowego potencjału badań na przecięciu języków, kultur i granic" - czytamy w informacji o wydarzeniu Jak informują organizatorzy, podczas pierwszego panelu "Gender i queer po polsku: Metody, działania, instytucje" przybliżone zostaną lokalne perspektywy naukowe. W drugiej części zostanie podjęty temat zagranicznych kontekstów badań nad płcią i seksualnością.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Dziś w Warszawie

18℃
13℃
Poziom opadów:
8.5 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
10.20 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro