Miał za kółkiem ponad dwa promile alkoholu. Policja przejmuje jego Forda Mustanga do ścigania piratów drogowych

Ford Mustang, który dostanie policja | fot. rokuratura Okręgowa w Płocku
Ford Mustang, który dostanie policja | fot. rokuratura Okręgowa w Płocku

Przejęty samochód jest obecnie warty aż 150 tys. zł.

Kamil S. ponosi konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Chodzi o sytuację z kwietnia, kiedy to na drodze pod Ciechanowem (woj. mazowieckie) prowadził swój luksusowy samochód, choć miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Wyrokiem sądu w Ciechanowie, mężczyzna już nie pojeździ swoim wartym 150 tys. zł czerwonym pojazdem. Stracił je bezpowrotnie.

- W dniu 23 września 2025 r. sąd skazał Kamila S. na karę grzywny w wymiarze 150 stawek dziennych po 20 zł/stawka, orzekł zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na trzy lata, zasądził świadczenie pieniężne w wysokości 5 tys. zł i koszty postępowania. Z uwagi na to, iż ilość alkoholu w organizmie sprawcy była wyższa niż 1,5 promila, sąd orzekł także obligatoryjny przepadek na rzecz Skarbu Państwa pojazdu mechanicznego - pięknego Forda Mustanga w kolorze czerwonym. Według ustaleń dochodzenia, sportowy pojazd jest wart ok. 150 tys. zł. Prokurator Rejonowy w Ciechanowie zawnioskował o przekazanie do wykonania przepadku na rzecz Komendy Głównej Policji, by przejęty przez Skarb Państwa szybki i mocny samochód służył dalej funkcjonariuszom policji w ściganiu piratów drogowych. Wyrok jest prawomocny - poinformował prok. Bartosz Maliszewski, rzecznik prasowy Prokurator Prokuratury Okręgowej w Ciechanowie.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Dziś w Warszawie

18℃
11℃
Poziom opadów:
1.5 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
10.20 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro