Nie przegap najważniejszych wiadomości

Czy wyrażasz zgodę na otrzymywanie powiadomień push?

ZGADZAM SIĘ

ODMAWIAM

Chcą, żeby piesi mogli przejść przez jezdnię za jednym razem, na jednej zmianie świateł. "Według władz piesi mają czas, mogą poczekać"

fot. Lewica Warszawa
fot. Lewica Warszawa

Chodzi o dwuetapowe przejścia dla pieszych, na których przechodnie muszą zatrzymywać się między jednym przejściem, a drugim.

Tak dzieje się na przykład przy skrzyżowaniu al. Solidarności z ul. Bielańską, gdzie na przejściu dla pieszych przechodnie muszą zatrzymać się między jedną i drugą jezdnią. Związane jest to z tym, że po jednej stronie ulicy piesi mają zielone światło, ale po drugiej stronie jezdni światło dla pieszych jest już czerwone. Kandydaci z Lewicy chcą, żeby piesi mogli przejść przez ulicę na jednej zmianie świateł.

Radna Agata Diduszko-Zyglewska i Kacper Krakowiak z Lewicy spotkali się na wyżej wymienionym skrzyżowaniu, żeby uświadomić mieszkańcom problem związany z przejściem na pasach - Znajdujemy się przy tym skrzyżowaniu. Dlaczego stoimy akurat tutaj? Bo to skrzyżowanie pokazuje stosunek władz do miasta do pieszych. W taki sposób, że nie da się przez to skrzyżowanie przejść za jednym razem. Według władz miasta piesi mają zawsze czas i mogą poczekać na środku ulicy. Zgadzacie się z tym podejściem? Bo my nie - powiedziała radna Diduszko-Zyglewska.

Wiemy, co z tym zrobić i zmienimy to - deklarował Kacper Krakowiak, kandydat do rady Dzielnicy Śródmieście, jednak pomysłu nie zdradził.

Film ze spotkania z kandydatami Lewicy na dwuetapowym przejściu dla pieszych został opublikowany w social mediach.

Podobnie było w Elblągu, gdzie mieszkańcy zgłaszali niezadowolenie wobec dwuetapowego przejścia. Radni składali interpelację o skorygowanie świateł tak, żeby piesi mogli przejść przez jezdnię nie zatrzymując się na środku. Chodziło między innymi o to, że piesi widząc zielone na jednej części przejścia, rozpędzali się od razu na drugą część, na której już było czerwone światło. To prowadziło do tragicznych wypadków.

- Zgodnie z odpowiedzią na interpelację radnej, prezydent Elbląga powiedział, że także zauważył problem na dwuetapowym przejściu. Rzeczywiście tak jest, trzeba tam zrobić porządek, potrzeba trochę dobrej woli i trochę pracy tych, którzy zajmują się sygnalizacją świetlną - informował portal info.elblag.pl

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Dziś w Warszawie

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
7.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro