Nie przegap najważniejszych wiadomości

Czy wyrażasz zgodę na otrzymywanie powiadomień push?

ZGADZAM SIĘ

ODMAWIAM

Zamazany plakat wyborczy kandydata z Koalicji Obywatelskiej. "To skutki hejtu, który wylewał się przez 8 lat z TVP"

fot. Filip Zęgota/Bielany nasza dzielnica/Facebook
fot. Filip Zęgota/Bielany nasza dzielnica/Facebook

Filip Zęgota kandydat do rady dzielnicy Bielany ogłosił, że nie podda się.

Znalazł swój baner na Bielanach zamazany czerwonym krzyżykiem z napisem "Zdrajcy". Opublikował uszkodzony baner w social mediach i podpisał "Nie dla mowy nienawiści".

Nie zagłuszycie nas! Dobro zwycięży! Baner można przypiąć nowy, ale nie ma miejsca w przestrzeni publicznej na mowę nienawiści! Widać skutki hejtu, który wylewał się przez 8 lat z TVP - napisał na platformie sąsiedzkiej Filip Zęgota w nadziei, że swoim przesłaniem trafi do sprawcy zamazanego plakatu.

Jego apel spotkał się z odzewem mieszkańców Bielan, niektórzy pytali, czy pisanie prawdy, to mowa nienawiści - Pisanie prawdy nie ma nic wspólnego z nienawiścią - napisał jeden z mieszkańców.

Kandydat do rady dzielnicy szybko odpowiedział na zarzut - Można to wyrazić przy urnie, a nie aktami wandalizmu i poprzez niszczenie materiału wyborczego, który jest objęty ochroną prawną.

Jedna z mieszkanek zasugerowała kandydatowi, że gdyby nie ten incydent z plakatem, nawet nie widziałaby, że ktoś taki kandyduje - Nic o Panu nie wiem - stwierdziła mieszkanka Bielan.

Filip Zęgota w skrócie przedstawił swój życiorys - Co do informacji na mój temat, odpowiadając, wyższe wykształcenie w trakcie studiów mgr, stosunki międzynarodowe na UW, pracowałem w ambasadzie RP w Rydze, w Senacie w ramach praktyk studenckich. Jak nadal Pani nic nie znajdzie na mój temat, to proszę napisać na priv.

Inni mieszkańcy wspomnianej wyżej dzielnicy stwierdzili, że są już zmęczeni przedwyborczą gorączką i wojną na plakaty.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Dziś w Warszawie

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
7.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro