Nie przegap najważniejszych wiadomości

Czy wyrażasz zgodę na otrzymywanie powiadomień push?

ZGADZAM SIĘ

ODMAWIAM

Od lat pomagają potrzebującym. Teraz na same święta dostali nakaz egzekucji komorniczej. "Czy prezydent Trzaskowski występuje przeciwko swoim mieszkańcom?"

fot. "Spichlerz" sklep socjalny w Warszawie.
fot. "Spichlerz" sklep socjalny w Warszawie.

Fundacja "Wolne Miejsce" znana jest w Warszawie głównie z organizowania Wigilii i Wielkanocny dla samotnych.

Od lat ta akcja cieszy się wielkim zainteresowaniem. Korzystają z niej ludzie potrzebujący. Jednak jak informuje fundacja "Wolne Miejsce" - Nie mamy żadnego wsparcia Prezydenta i Urzędu Miasta. Całość finansów i przygotowań bierzemy na siebie bo nie chcemy zostawiać w święta ponad dwóch tysięcy samotnych i potrzebujących warszawiaków bez pomocy.

Jednak to nie koniec problemów. Okazuje się, że fundacja otrzymała tuż przed świętami wielkanocnymi nakaz egzekucji komorniczej - Za nasze działania na rzecz mieszkańców Warszawy dostajemy świąteczny "prezent", egzekucję komorniczą! - wyjaśnia fundacja i dodaje - Na trzy dni przed Wielkanocą prezydent chce zamknąć sklep socjalny "Spichlerz". Miejsce niezwykłe, które od kilku lat pomaga tym, którzy w stolicy potrzebują tego najbardziej. Miejsce pomocy, działające według genialnej idei łączącej niemarnowanie żywności z pomocą osobom potrzebującym. Miejsce obecności, rozmowy dla setek seniorów, rodzin, osób z niepełnosprawnościami, samotnych i wykluczonych. Z realnej pomocy Spichlerza korzystają setki osób każdego dnia.

Fundacja poprosiła w social mediach o wsparcie społeczności warszawskiej w walce o sklep. W czwartek przed "Spichlerzem" na warszawskim Mokotowie przy ul. Modzelewskiego 71 ma się odbyć protest w obronie "Spichlerza".

"Wolne Miejsce" twierdzi, że jako fundacja od kilku lat bezskutecznie zwraca się do prezydenta Rafała Trzaskowskiego z prośbą o spotkanie i rozmowę.

Jesteśmy niesłusznie pomawiani, dlatego chcemy usiąść do stołu, by móc wzajemnie wyjaśnić sytuację sklepu w Warszawie. Niestety, w zamian dostajemy od lat ignorowanie naszych pism i odmowę.

28 marca, w czwartek, o godzinie 10:00 w sklepie "Spichlerz" przy ul. Modzelwskiego 71 ma nastąpić przymusowe opróżnienie sklepu i wydanie lokalu. Fundacja prosi o wsparcie i przybycie jak największej liczby osób, które popierają działania fundacji.

We wtorek w sklepie pojawił się kandydat do rady Warszawy z listy PiS i zadeklarował pomoc - Nie znałem tego sklepu wcześniej. Ceny są tutaj niesłychanie niskie. Takie miejsca są niezwykle potrzebne w czasach szalejącej inflacji - powiedział lokalny polityk.Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Dziś w Warszawie

26℃
15℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
8.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro