W Internecie pojawił się apel w związku z dzikami. "Zachowajcie czujność!"

fot. Kadr filmu Pawła Wojdały/Facebook
fot. Kadr filmu Pawła Wojdały/Facebook

Kandydat do rady dzielnicy Wawer opublikował film, na którym widać stado dzików.

Redakcja ewarszwa.pl wielokrotnie poruszała kwestię dzików, które najczęściej pojawiają się na obrzeżach Warszawy w takich dzielnicach jak Wawer, Ursynów, czy Bemowo. Mieszkańcy głośno wyrażają swoją opinię na ten temat. Nie czują się bezpiecznie i martwią się o swoje dzieci, które w zetknięciu z dzikiem mogą być bezradne.

W Internecie zawrzało po tym, jak Internautka opublikowała film, na którym ogromne stado dzików przechodzi ulicą po pasach i zatrzymuje ruch drogowy. To jednak, jak się okazuje, wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o dziki na terenie Warszawy.

Kilka dni temu kandydat do rady dzielnicy Wawer Paweł Wojda opublikował film z Falenicy. Wydał ostrzeżenie w Internecie - Na Dziki w Aleksandrowie czy Falenicy nie trudno się natknąć. Wczorajsze spotkanie na ulicy Technicznej. Zachowajcie czujność! Szanowni Mieszkańcy, Jak uroczy nie wydawałby się ten obrazek, lochy poruszające się z młodymi mogą stanowić poważne zagrożenie dla życia i zdrowia. Należy odpowiednio zabezpieczać swoje śmietniki/altany przy posesjach, a podczas świątecznych spacerów zachować czujność i dla bezpieczeństwa własnych piesków trzymać je na smyczy.

Na filmie widać stado dzików z małymi tuż przy głównej ulicy. Zwierzęta na pozór wydają się nie być groźne.

Komentarze mieszkańców Warszawy były podzielone, jedni twierdzili, że ludzie zabrali dzikom las, inni natomiast ostrzegali przed realnym zagrożeniem - Niebezpieczne nieobliczalne zwierzęta, kiedyś sam zapach człowieka skłaniał je do wycofania się do lasu dziś. I jeszcze te komentarze zachwyt, safari bezpłatne nie trzeba do ZOO iść, za darmo. Jak kogoś poranią, zabiją, to będą pretensje, czemu nikt nie reagował - podsumował mieszkaniec Warszawy.


Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Dziś w Warszawie

8℃
0℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro