Nowy most nad Wisłą otwarty. Do majówki specjalna iluminacja

fot. Cezary Warś, UM Warszawa
fot. Cezary Warś, UM Warszawa

Most pieszo-rowerowy ma 452 metry długości i łączy Śródmieście z Pragą. Pieszo pokonujemy go średnio w 6 minut, rowerem w 2 minuty. Kosztował 154 miliony złotych.

To najdłuższy most pieszo rowerowy w Polsce. Jego szerokość waha się od 6,9 do 16,3 metra. Poza funkcją komunikacyjną, most ma także walory rekreacyjne, oferując drewniane siedziska i widoki na Wisłę i Warszawę.

Nowa przeprawa znacząco skraca czas podróży między lewobrzeżną Warszawą a centrum, stając się również ważnym elementem projektu Nowe Centrum Warszawy. Most przyczyni się także do poprawy funkcjonalności okolicy ul. Okrzei na Pradze.

Po oddaniu mostu pieszym i rowerzystom, planowane jest wyznaczenie przejścia dla pieszych przy ul. Karowej, które będzie "przedłużeniem" mostu i będzie wyposażone w sygnalizację świetlną oraz przejazdy rowerowe. Prace te mają być zakończone do końca wakacji.

Do 5 maja, każdego wieczora most będzie w sposób wyjątkowy rozświetlany, powtarzając iluminację z otwarcia, które miało miejsce 28 marca.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Dziś w Warszawie

8℃
0℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro