Nie przegap najważniejszych wiadomości

Czy wyrażasz zgodę na otrzymywanie powiadomień push?

ZGADZAM SIĘ

ODMAWIAM

Miasto będzie współfinansowało prace mające na celu usuwanie aktów wandalizmu z zabytków. "Stop bazgrołom"

Zdjęcie ilustracyjne. | fot. Mokotów moja dzielnica/Facebook
Zdjęcie ilustracyjne. | fot. Mokotów moja dzielnica/Facebook

Uchwała została przyjęta kilka dni temu, ale wejdzie w życie od 1 czerwca.

Warszawa boryka się wciąż z niechcianymi napisami na murach różnych obiektów. Redakcja ewarszawa.pl pisała na łamach kilkukrotnie o aktach wandalizmu i nielegalnym graffiti, które szpeci budynki.

Teraz właściciele obiektów będą mogli liczyć na wsparcie od miasta w usuwaniu wszelkiego rodzaju wandalizmu, ale chodzi tylko o zabytkowe budynki.

Jak poinformowała wiceprezydent miasta stołecznego Warszawy Renata Kazanowska - Radni m. st. Warszawy podjęli nową uchwałę w sprawie zasad udzielania dotacji na prace przy zabytkach. Przepisy wejdą w życie 1 czerwca bieżącego roku. Najważniejszą zmianą jest wprowadzenie ciągłego naboru wniosków o dotacje na prace konserwatorskie, polegające na usuwaniu aktów wandalizmu, pseudograffiti.

Wnioski dotyczące aktów wandalizmu, typu graffiti, mają być rozpatrywane do końca roku, w którym zostały złożone. Wnioski złożone po 30 czerwca, będą rozpatrywane do 30 czerwca ubiegłego roku.

Miasto Stołeczne Warszawy podjęło taką uchwałę ze względu na nieprzewidywalne pojawiania się aktów wandalizmu. To w ramach programu "Stop bazgrołom". Dotacje mają pomóc w szybkim usuwaniu nielegalnych napisów na murach budynków.

Zachęcam posiadaczy zabytków do podejmowania na bieżąco prac konserwatorskich w tym zakresie - powiedziała Renata Kazanowska.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Dziś w Warszawie

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
8.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro