Nie przegap najważniejszych wiadomości

Czy wyrażasz zgodę na otrzymywanie powiadomień push?

ZGADZAM SIĘ

ODMAWIAM

Mieszkańcy Ursynowa mają dość "patodeweloperki". Jeden drugiemu w okna zagląda. Koniec z dogęszczaniem dzielnicy?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. 422737/pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. 422737/pixabay.com

"Projekt Ursynów" domaga się więcej zieleni i mniej zabudowań.

To stowarzyszenie pozarządowe, które deklaruje się jako bezpartyjne, działające na rzecz mieszkańców Ursynowa. Organizacja walczy z "patodeweloperką" - Dogęszczanie blokami każdego wolnego skrawka ziemi na Ursynowie skutkuje zmniejszeniem liczby miejsc parkingów, zmniejszeniem powierzchni terenów zieleni, zwiększeniem ruchu samochodowego i większymi korkami oraz pogorszeniem jakości życia - twierdzi "Projekt Ursynów".

Organizacja przygotowała projekt, w którym wyraża swoje stanowisko sprzeciwu wobec masowemu dogęszczaniu blokami dzielnicy. "Projekt Ursynów" wzywa, jak podkreśla, władze miasta oraz biuro architektury do prowadzenia polityki broniącej komfortu życia mieszkańców.

Nie wiem, jak Wam, ale nam zdecydowanie przejadło się dogęszczanie Ursynowa kolejnymi blokami. Informacja o sprzedaży Multikina na Imielinie pod deweloperkę była kroplą, która przelała czarę goryczy - poinformowała organizacja w social mediach i dodała, że nie chce aby każdy parking i teren zieleni był zabudowany blokami. "Projekt Ursynów" domaga się planów zagospodarowania przestrzennego, które uchronią mieszkańców Ursynowa przed "patodeweloperką".

Projekt przygotowany przez organizację ma zostać rozpatrzony na najbliższej Radzie Dzielnicy Ursynów 12 grudnia o godzinie 18:00 w sali nr 136 Urzędu Dzielnicy (al. KEN 61).

Radny dzielnicy Ursynów Maciej Antosiuk zadeklarował pomoc w walce z "patodeweloperką" - W pełni popieramy to stanowisko.

Mnie też to irytuje. Jeden drugiemu w okna zagląda - skomentowała mieszkanka Ursynowa.

Mam dość! Mieszkam okno w okno w bloku. Jak nasz blok powstawał, nie było niczego dookoła, raptem zamurowali nas - Wypowiedziała się jeszcze inna mieszkanka.
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Dziś w Warszawie

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
8.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro