Wypuścili 5 marca drony w pobliżu Pałacu Prezydenckiego. Sprawa trafiła już do sądu

Pałac Prezydencki w Warszawie | fot. Bartosz Pańczyk
Pałac Prezydencki w Warszawie | fot. Bartosz Pańczyk

Dwaj Polacy - 19-latek i 20-latek - odpowiedzą za loty dronami w strefie zero Pałacu Prezydenckiego. Wiadomo, że usłyszeli zarzuty z art. 212 Prawa Lotniczego. Mężczyźni mieli 5 marca operować bezzałogowcami w tzw. strefie Zero, obejmującej Pałac Prezydencki oraz Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, a tam jest to zakazane. Złamanie przepisów wiąże się z zagrożeniem karą pozbawienia wolności do lat 5.

Dziennikarz Radia ZET ustalił, że trasy lotów miały obejmować bezpośrednie sąsiedztwo ulic Karowej i Dobrej. Funkcjonariusze SOP mieli zabezpieczyć drony i poddać analizie zapisy z ich pamięci, co pozwoliło na odtworzenie przebiegu zdarzenia. Do zatrzymania mężczyzn miało dojść na terenie ogrodów Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Swoje zachowanie argumentowali brakiem świadomości o obowiązujących w tym miejscu restrykcjach. Sprawa została już skierowana do sądu.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Dziś w Warszawie

25℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.20 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro