Nie przegap najważniejszych wiadomości

Czy wyrażasz zgodę na otrzymywanie powiadomień push?

ZGADZAM SIĘ

ODMAWIAM

Zidentyfikowali mężczyznę, który miał udawać rolnika i rozlać gnojownicę przed budynkami w Warszawie. "To człowiek związany z putinowską organizacją"

fot. Kadr filmu Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych/Facebook
fot. Kadr filmu Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych/Facebook

Sprawą zajął się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Instytucja poinformowała w piątek, że udało się im zidentyfikować mężczyznę, który miał udawać rolnika.

Pamiętacie "rolnika", który wylewał gnojownicę w Warszawie? Zobaczcie kim tak naprawdę jest! Udawał jednego z rolników, którzy mieli protestować przed polskimi budynkami rządowymi w Warszawie wylewając gnojownicę - podał Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i zachęcił Internautów do odsłuchania nagrania z udziałem mężczyzny.

To nie rolnicy wylali gnojowicę pod budynkami rządowymi - uświadamia instytucja i dodaje, że wśród osób, które koordynowały kilka dni temu wylewanie gnojownicy na ulicach Warszawy zidentyfikowała "przestępcę", który ma należeć do putinowskiej organizacji "Kamractwo" - Był skazany za ataki na uchodźców z Ukrainy i polskich urzędników państwowych. To kryminalista. Ten człowiek nie jest rolnikiem! - oznajmia OMZRiK i zapewnia, że ma twarde dowody na to, iż ten mężczyzna jeździł na Białoruś, gdzie miał spotykać się przedstawicielami reżimu Białoruskiego.

Jest to osoba ściśle związana z prorosyjskimi faszystami, którzy atakują NATO i Unię Europejską. To człowiek, który wielokrotnie dopuszczał się prowokacji, wymierzonych w dobro Państwa Polskiego - czytamy w komunikacie OMZRiK.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich dotarł do informacji, że mężczyzna udający rolnika miał przyjechać przed rokiem między innymi na rocznicę mordu Żydów w Jedwabnem i biegać z flagą, na której znajdowały się swastyki.

Mężczyzna ma stanąć przed sądem oskarżony po raz kolejny o popełnienie przestępstw ściganych na mocy kodeksu karnego.

Na sali sądowej oskarżał go będzie w zastępstwie prokuratora Konrad Dulkowski prezes zarządu Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.


Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Dziś w Warszawie

26℃
15℃
Poziom opadów:
1.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro