Nie przegap najważniejszych wiadomości

Czy wyrażasz zgodę na otrzymywanie powiadomień push?

ZGADZAM SIĘ

ODMAWIAM

Warszawa w światowej czołówce miast, w których żyje się najlepiej

fot. Emptywords, Wikipedia
fot. Emptywords, Wikipedia

Warszawa znalazła się w rankingu miast, w których żyje się najlepiej, przygotowanym przez firmę konsultingową Resonance. Miasto to zajęło 40. miejsce w zestawieniu, wyprzedzając takie europejskie metropolie jak Kopenhaga, Oslo, Ateny czy Frankfurt. Raport uwzględnił poziom sympatii mieszkańców i turystów wobec miasta, jakość życia oraz poziom jego rozwoju.

Autorzy raportu podkreślają, że Warszawa przyciąga przedsiębiorców i wyróżnia się wysokim poziomem wykształcenia mieszkańców, rosnącą zamożnością, bogatą ofertą kulturalną, rozrywkową i gastronomiczną, a także rozwiniętą infrastrukturą komunikacyjną.

Kraków, zajął 82. miejsce w rankingu, a jego atutem są cenne zabytki oraz rosnące znaczenie jako centrum przyciągające utalentowanych specjalistów, zwłaszcza z branży technologicznej.

Na szczycie rankingu znalazły się miasta takie jak Londyn, Paryż i Nowy Jork, które cieszą się dużą popularnością i rozwijają się mimo pewnych wyzwań. W Europie, poza Warszawą, w pierwszej pięćdziesiątce znalazły się także miasta takie jak Barcelona, Amsterdam, Rzym, Praga, Madryt, Berlin, Dublin, Wiedeń, Mediolan, Budapeszt, Sztokholm, Monachium, Lizbona i Zurych, które wszystkie plasują się wyżej od Warszawy w rankingu.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Dziś w Warszawie

26℃
15℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
8.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro