Nie przegap najważniejszych wiadomości

Czy wyrażasz zgodę na otrzymywanie powiadomień push?

ZGADZAM SIĘ

ODMAWIAM

Wraca połączenie autobusowe do Londynu. Podróż potrwa aż 27 godzin

fot. Leif Jorgensen, Wikipedia
fot. Leif Jorgensen, Wikipedia

20 maja Flixbus planuje uruchomienie połączenia autobusowego z Warszawą. Całkowity czas podróży wyniesie 27 godzin, i uwzględnia skorzystanie z promu przez kanał La Manche, z Calais do Dover. Bilety na to połączenie mają kosztować od 249 zł. Autobus na tej trasie zatrzyma się między innymi w Łodzi i Berlinie. Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce, zakłada jednak, że niemal połowa pasażerów tego połączenia będzie podróżować między końcowymi przystankami - czyli z Warszawy do samego Londynu.

Jak deklaruje Flixbus, pomimo rozwoju szybszych i wygodnych połączeń lotniczych, rośnie popyt na długie podróże autobusem po Europie. Zdaniem operatora autobusy są po prostu tańsze a część podróżujących boi się latać. Ponadto do autobusu można wziąć bez dopłat duży bagaż, a z dopłatą zabrać rower.

FlixBus oferuje przewozy autokarowe w 35 krajach Europy. Powstała w 2013 roku po liberalizacji rynku dalekobieżnych przewozów autobusowych w Niemczech jako konkurencja dla carpoolingu oraz niemieckiej kolei Deutsche Bahn.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Dziś w Warszawie

26℃
15℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
9.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro