W 2025 roku Warszawa wydała 915 zezwoleń na realizację filmów i seriali. "W stolicy bije filmowe serce Polski"
Wiemy, jakie produkcje kręcono w ubiegłym roku w naszym mieście.
Jak podaje Kulturalna Warszawa, w minionym roku realizowano w Warszawie m.in. filmy polskie takie jak: "Lalka", Przez ścianę", "Czas, który nie nadszedł", "Nasza rewolucja", "Nie palcie komitetów", "Syrenka Picassa", "Fatherland" czy też indyjską produkcję "Oskarżona" i amerykański horror "Blue Oyster". Realizowane były także seriale - m.in.: "Odwilż", "Piekło kobiet", "Lalka", "Niebo. Rok w piekle", "Glina. Nowy rozdział", "Czarna śmierć", "Wśród nocnej ciszy" czy też "Pianoforte. Serial!".
Okazuje się, że największym zainteresowaniem wśród filmowców w ubiegłym roku cieszyły się dzielnice: Śródmieście, Praga Północ, Mokotów, Wola i Wawer. - Cieszymy się, że Warszawa jest tak dobrym miejscem dla filmowców i jest liderem filmowej mapy Polski. Część filmów i seriali realizowanych w 2025 roku można już oglądać. Kolejne produkcje czekają na swoje premiery. Wśród nich są oczywiście filmy, które powstały dzięki wsparciu Mazowieckiego i Warszawskiego Funduszu Filmowego - napisał na Facebooku oficjalny profil kulturalny Warszawy.
