Absurd w Warszawie: Zgłosił źle zaparkowane auto, sam dostał 500 zł mandatu od Straży Miejskiej bo 'zgłosił dwa razy'

To nie żart, choć brzmi jak czarny humor. Mieszkaniec Warszawy postanowił zareagować na łamanie przepisów i zgłosił niepoprawnie zaparkowany samochód przy ul. Klimczaka. Zgłosił najpierw 6 maja 2026, a ponieważ nie było reakcji ponowił zgłoszenie po 4 dniach, czyli 10 maja 2026 roku. Reakcja służb okazała się jednak kompletnie zaskakująca: zamiast ukarać niesfornego kierowcę, mundurowi wezwali zgłaszającego jako... podejrzanego o popełnienie wykroczenia.

Finał sprawy rozegrał się w komendzie, gdzie na zdziwionego mężczyznę nałożono mandat karny w wysokości 500 złotych. Służby powołały się na art. 66 § 1 pkt 1 Kodeksu Wykroczeń, dotyczący wywołania niepotrzebnej czynności organu publicznego. Z odręcznej notatki strażnika na mandacie wynika wprost, że winą warszawiaka było "dwukrotne zgłoszenie tego samego wykroczenia".

Sprawa wywołała lawinę oburzenia w mediach społecznościowych. Internauci słusznie zauważają, ponowne zgłoszenie wciąż stojącego na zakazie auta to nie "wprowadzanie w błąd", a raczej dowód na bezczynność samych służb, które nie potrafiły skutecznie rozwiązać problemu za pierwszym razem.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Dziś w Warszawie

25℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.20 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro