Zmarł przy drodze z wychłodzenia. Współtowarzysze podróży, którzy go zostawili, oskarżeni

Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej | fot. google stret view
Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej | fot. google stret view

18 czerwca 2026r. akt oskarżenia został skierowany do Sądu Rejonowego w Ostrowi Mazowieckiej.

Prokuratura w Ostrowi Mazowieckiej zakończyła śledztwo i skierowała kilka dni temu do sądu akt oskarżenia przeciwko trojgu znajomym Michała P. z Łomży. Mężczyzna zmarł z powodu wychłodzenia po tym, jak podczas mroźnej styczniowej nocy pozostał sam przy trasie S61. Wysiadł z samochodu na pasie awaryjnym, nie mając przy sobie kurtki ani telefonu. Jego ciało zostało odnalezione w przydrożnym rowie po tygodniu od zaginięcia w rejonie miejscowości Sulęcin Włościański (woj. mazowieckie)

Według ustaleń śledczych, dwaj mężczyźni i kobieta, którzy podróżowali razem z Michałem P., nie podjęli próby odnalezienia go po odjeździe z miejsca zdarzenia. Nie poinformowali również służb ratunkowych ani jego bliskich o sytuacji, mimo że mężczyzna został sam przy drodze podczas bardzo niskich temperatur.

Jak przekazała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce Elżbieta Edyta Łukasiewicz, oskarżonym zarzucono narażenie Michała P. na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem była jego śmierć, a także nieudzielenie pomocy osobie znajdującej się w stanie zagrożenia życia. Za zarzucane czyny grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Żadna z oskarżonych osób nie przyznała się do winy. Kobieta oraz jeden z mężczyzn złożyli wyjaśnienia, natomiast drugi mężczyzna skorzystał z prawa do odmowy składania zeznań.

Sprawa będzie rozpatrywana przez Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej.
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Dziś w Warszawie

28℃
20℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.20 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro