Gliński grzmi: "Pałac Saski nie będzie odbudowany!". Ministerstwo kultury reaguje

wizualizacja odbudowanego Pałacu Saskiego | fot. materiały konkursowe/pracowania WXCA
wizualizacja odbudowanego Pałacu Saskiego | fot. materiały konkursowe/pracowania WXCA

Konkursu architektoniczny na rekonstrukcję Pałacu Saskiego wygrała w 2023 roku pracownia WXCA. I choć niedługo miną już trzy lata od tego momentu, z architektami wciąż nie podpisano umowy, więc projektowanie budowali się nie zaczęło. Piotr Gliński z PiS zasiał w temacie przyszłości inwestycji ziarno niepewności.

"Pałac Saski nie będzie odbudowany! Przynajmniej za tej władzy! Spółka właśnie odstąpiła od negocjacji z projektantem, który wygrał międzynarodowy konkurs architektoniczny na odbudowę Pałacu. Oznacza to praktycznie koniec projektu!" - grzmiał były minister kultury na portalu X.

Co na to zainteresowani? "Spółka nie jest powołana do komentowania pojawiających się w mediach społecznościowych wypowiedzi o charakterze politycznym. Przebieg negocjacji nie może być komentowany publicznie, natomiast zapewniam, że są one kontynuowane" - przekazał stołecznej "Wyborczej" Sławomir Kuliński, rzecznik państwowej spółki Pałac Saski.

"Wpisy posła Glińskiego coraz rzadziej zaskakują Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ale ten konkretny z całą pewnością był dużym zaskoczeniem zarówno dla Spółki Pałac Saski, jak i dla przedstawicieli projektantów, którzy nic na ten temat [zerwania umowy] nie wiedzą. Fakty nigdy nie stanowiły przeszkody dla internetowej aktywności posła Glińskiego, zwłaszcza te, które łatwo zweryfikować. Rewelacje o odstąpieniu spółki od negocjacji z projektantem są nieprawdziwe" - dodał Piotr Jędrzejowski, rzecznik resortu kultury.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Dziś w Warszawie

27℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
10.20 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro