Cudzoziemiec wtargnął do tunelu metra. Zamknięto 10 stacji
Okazuje się, że osobą, która dostała się do tunelu był cudzoziemiec, prawdopodobnie Francuz. Nie miał przy sobie dokumentów potwierdzających tożsamość, co tylko utrudnia sprawę.
"Z przyczyn technicznych pociągi linii metra M1 kursują na odcinku Młociny - Politechnika" - poinformował o poranku w środę (24 czerwrca) Zarząd Transportu Miejskiego. Wyłączonych z ruchu jest 10 stacji: Pole Mokotowskie, Racławicka, Wierzbno, Wilanowska, Służew, Ursynów, Stokłosy, Imielin, Natolin i Kabaty.
- Dziś w godzinach porannych nasze systemy alarmowe wykryły osobę niepożądaną w tunelach metra. Została już ujęta i wyprowadzona przez patrol policji - powiedziała na antenie TVN24 Anna Bartoń, rzeczniczka metra warszawskiego. Niestety ruch nie został od razu wznowiony. - Pomiędzy stacjami Służew i Ursynów trwa sprawdzanie tuneli zarówno lewego, jak i prawego, pod kątem pozostawienia bagaży tudzież innych przedmiotów. Musimy sprawdzić, czy możemy bezpiecznie prowadzić ruch pasażerski - dodała.
Uruchomiono autobusową linię Za Metro na trasie:
kierunek Kabaty:
Metro Politechnika 05 - Waryńskiego - Al. Armii Ludowej - Al. Niepodległości - Al. Wilanowska - pętla Metro Wilanowska - Al. Wilanowska - Rolna - Al. Harcerzy Rzeczypospolitej - Al. KEN - Os. Kabaty 05,
kierunek Politechnika:
Os. Kabaty 05 - Al. KEN - Al. Harcerzy Rzeczypospolitej - Rolna - Al. Wilanowska - Puławska - Woronicza - Al. Niepodległości - Batorego - Waryńskiego - Metro Politechnika 05.
Uruchomiono tramwajową linię Za Metro na trasie:
Metro Wilanowska - Puławska - Pl. Unii Lubelskiej - Marszałkowska - Pl. Zbawiciela - Nowowiejska - Krzywickiego - Filtrowa - Pl. Narutowicza.
