Urząd Skarbowy na Pradze-Północ obrzucony kamieniami. W tle afera z pizzą z krewetkami

Urząd Skarbowy Warszawa-Praga | fot. www.mazowieckie.kas.gov.pl
Urząd Skarbowy Warszawa-Praga | fot. www.mazowieckie.kas.gov.pl

Podejrzany o wandalizm trafił w ręce policji.

Przewodnicząca Związkowej Alternatywy w Krajowej Administracji Skarbowej, Agata Jagodzińska, poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych, że wieczorem 24 czerwca nieznana osoba zaatakowała budynek Urzędu Skarbowego Warszawa-Praga przy ul. Jagiellońskiej na Pradze-Północ, rzucając w niego kamieniami. Jak przekazała, pracownicy urzędu naliczyli około ośmiu uszkodzeń szyb, a jedna z nich, znajdująca się przy sali obsługi podatników, została niemal całkowicie zniszczona.

Następnego dnia, po godzinie 13, warszawska policja poinformowała o zatrzymaniu 33-letniego mężczyzny podejrzanego o dokonanie tego czynu. Według funkcjonariuszy zdarzenie miało miejsce w czwartek po godzinie 20. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna stojący na chodniku rzucał kamieniami wyciąganymi z reklamówki w kierunku budynku, uszkadzając okna, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Policja przeprowadziła oględziny, zabezpieczyła ślady oraz przeanalizowała nagrania z okolicznych kamer monitoringu.

Agata Jagodzińska zaznaczyła, że część pracowników wiąże ten incydent z falą negatywnych komentarzy i krytyki, jaka pojawiła się po nagłośnionej w maju sprawie dotyczącej jednej z nadmorskich pizzerii i sprzedaży w niej pizzy z krewetkami. Jak podkreśliła, wielu urzędników odczuwa niepokój i obawia się podobnych sytuacji. Dodała również, że przez 24 lata pracy w administracji skarbowej nie spotkała się z przypadkiem, aby ktoś zaatakował urząd skarbowy w tak agresywny sposób.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu, urzędnicy, działając jako tzw. tajemniczy klienci, zamówili w Gdańsku pizzę z krewetkami. Lokal zastosował 8-procentową stawkę VAT, jednak zgodnie z obowiązującymi przepisami dania zawierające owoce morza powinny być objęte 23-procentowym podatkiem VAT. W rezultacie właściciel restauracji został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Dziś w Warszawie