Tramwaje warszawskie miały na Placu Bankowym swoją krowę. "Cudowna to była akcja"

zdj. ilustracyjne | fot. mkm101/tramwaje warszawskie facebook
zdj. ilustracyjne | fot. mkm101/tramwaje warszawskie facebook

Tramwaje warszawskie wzięło na wspominki. Na Facebooku udostępniły zdjęcie kolorowej figury krowy, która ponad dwie dekady temu cieszyła oczy przechodniów na Placu Bankowym. - Czy wiedzieliście, że Tramwaje Warszawskie miały kiedyś swoją... krowę? 25 czerwca 2005 roku na ulicach Warszawy pojawiło się kilkadziesiąt rzeźb krów pomalowanych w najróżniejsze wzory. Była to warszawska edycja CowParade - międzynarodowej plenerowej wystawy sztuki współczesnej, podczas której naturalnej wielkości figury krów, ozdabiane przez lokalnych artystów i dzieci pokazywane są w przestrzeni miejskiej. Po 90 dniach ekspozycji rzeźby są licytowane na aukcjach charytatywnych. Wśród warszawskich krów znalazła się również "Siawa" - krowa tramwajowa. Projekt został ufundowany przez Życie Warszawy oraz Tramwaje Warszawskie, a autorką tej wyjątkowej bohaterki była Sylwia Żeplin, graficzka związana z "Życiem Warszawy". Pamiętacie "Siawę"? - pytają Tramwaje warszawskie.

Internauci stwierdzili, że żałują, że dalszy los krowy jest nieznany. "Cudowna to była akcja" - stwierdziła jedna z komentujących.

Przeczytaj też: Upały w Warszawie. Wiemy, gdzie postawiono poidełka i zraszacze dla ochłody

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Dziś w Warszawie