Tramwaje warszawskie miały na Placu Bankowym swoją krowę. "Cudowna to była akcja"
Tramwaje warszawskie wzięło na wspominki. Na Facebooku udostępniły zdjęcie kolorowej figury krowy, która ponad dwie dekady temu cieszyła oczy przechodniów na Placu Bankowym. - Czy wiedzieliście, że Tramwaje Warszawskie miały kiedyś swoją... krowę? 25 czerwca 2005 roku na ulicach Warszawy pojawiło się kilkadziesiąt rzeźb krów pomalowanych w najróżniejsze wzory. Była to warszawska edycja CowParade - międzynarodowej plenerowej wystawy sztuki współczesnej, podczas której naturalnej wielkości figury krów, ozdabiane przez lokalnych artystów i dzieci pokazywane są w przestrzeni miejskiej. Po 90 dniach ekspozycji rzeźby są licytowane na aukcjach charytatywnych. Wśród warszawskich krów znalazła się również "Siawa" - krowa tramwajowa. Projekt został ufundowany przez Życie Warszawy oraz Tramwaje Warszawskie, a autorką tej wyjątkowej bohaterki była Sylwia Żeplin, graficzka związana z "Życiem Warszawy". Pamiętacie "Siawę"? - pytają Tramwaje warszawskie.
Internauci stwierdzili, że żałują, że dalszy los krowy jest nieznany. "Cudowna to była akcja" - stwierdziła jedna z komentujących.
Przeczytaj też: Upały w Warszawie. Wiemy, gdzie postawiono poidełka i zraszacze dla ochłody
