Wyścigi na Służewcu odwołane ku uciesze fanów. "Dziękuję w imieniu koni"
W szczytowym momencie termometry pokażą w weekend w Warszawie nawet 40 stopni Celsjusza.
Początkowo przenieśli gonitwy konne na godziny poranne. W końcu jednak Tor Wyścigów Konnych Służewiec poinformował o zrezygnowaniu z weekendowych zawodów.
"Najbliższy weekend wyścigowy zostaje odwołany. Ze względu na prognozowane bardzo wysokie temperatury podjęliśmy decyzję o odwołaniu gonitw zaplanowanych na sobotę i niedzielę. To decyzja podjęta w trosce o bezpieczeństwo koni, jeźdźców oraz osób zaangażowanych w organizację wydarzenia.
O kolejnych decyzjach i ewentualnych zmianach w kalendarzu będziemy informować na bieżąco" - czytamy na Facebooku.
Wiadomość ta ucieszyła internautów. "Nareszcie prawidłowa decyzja. Patrzyłam na te przenosiny godzin i nie wierzyłam własnym oczom", "Jedyna słuszna decyzja", "Dziękuję w imieniu koni i właścicieli z mojej stajni!", "Brawo, dziękuję za tą decyzję. Życie jest bezcenne, ludzkie i zwierzęce także", "W wyścigach konnych dobrostan konia musi być fundamentem, a nie dodatkiem do sportu. Odwołanie gonitw w warunkach ekstremalnego upału pokazuje odpowiedzialność organizatora i powinno być komunikowane szeroko - właśnie takie decyzje budują zaufanie do całej branży" - piszą.
