Nie przegap najważniejszych wiadomości

Czy wyrażasz zgodę na otrzymywanie powiadomień push?

ZGADZAM SIĘ

ODMAWIAM

Pod Warszawą powstanie nowa sala widowiskowa

fot. JSK Architekci, HPP Architekten
fot. JSK Architekci, HPP Architekten

Pod koniec maja ogłoszono wyniki konkursu na opracowanie koncepcji architektonicznej zespołu budynków dla Centrum Kultury i Urzędu Miasta w Piasecznie.

Konkurs, zorganizowany przez Gminę Piaseczno i Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP), miał charakter dwuetapowy. Spośród 20 pracowni wybrano 5, a zwycięzcą został wspólny projekt JSK Architekci i HPP Architekten.

Projekt obejmuje budowę sali teatralno-kinowej na 500 osób i kompleksowe zagospodarowanie terenu. Inwestycja będzie realizowana etapami: w pierwszym etapie powstanie obiekt Centrum Kultury z salą widowiskową i częścią garażu podziemnego, a w drugim - ratusz z garażem podziemnym, łączącym się z garażem z pierwszego etapu. W konkursie wymagano uwzględnienia istniejącej parcelacji oraz zachowania obiektów zabytkowych, takich jak dawna mykwa.

Burmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz podkreślił, że realizacja tej inwestycji zmieni postrzeganie miasta pod względem architektury i funkcji, podnosząc jakość usług publicznych i oferty kulturalnej. Teraz gmina negocjuje ze zwycięzcą umowę na projekt i będzie starała się o pozwolenie na budowę.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Dziś w Warszawie

24℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
6.20 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro