Nie przegap najważniejszych wiadomości

Czy wyrażasz zgodę na otrzymywanie powiadomień push?

ZGADZAM SIĘ

ODMAWIAM

Dziennikarz dostał w twarz od Wojciecha Olszańskiego. "Coraz bardziej nie panuje nad sobą"

fot. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych/Facebook
fot. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych/Facebook

Do nieprzyjemnego incydentu doszło we wtorek w Warszawie.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych poinformował o tym, że dziennikarz portalu goniec.pl został pobity przez Wojciecha Olszańskiego podczas relacjonowania zgromadzenia "Kamratów".

Olszański najpierw znieważał wulgarnie dziennikarza, potem doszło do rękoczynów. Całe zdarzenia zostało nagrane i opublikowane w social mediach.

Zostałem uderzony pięścią pod żebro - mówił Daniel Arciszewski - natychmiast udałem się na komendę na Wilczej, gdzie złożyłem zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Zawiadomienie jest w kierunku przestępstwa naruszenia nietykalności cielesnej, natomiast Ośrodek złoży własne dotyczące zaatakowania dziennikarza w trakcie wykonywania przez niego czynności służbowych - poinformował OMZRiK.

- To jest porażka polskiego wymiaru sprawiedliwości, że Jaszczur nie odsiaduje wyroku w więzieniu - komentuje Arciszewski.

Przypominamy, że przeciwko Olszańskiemu prowadzonych jest ponad 30 postępowań karnych w całej Polsce. Wyrokiem Sądu Okręgowego w Bydgoszczy został skazany na karę 1 roku 8 miesięcy pozbawienia wolności. Jednak od ponad roku Sąd Apelacyjny w Gdańsku nie jest w stanie rozpatrzyć apelacji, w związku z czym wyrok jest nadal nieprawomocny, a Olszański pozostaje na wolności - poinformował ośrodek monitorowania.


Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Dziś w Warszawie

24℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro