Nie przegap najważniejszych wiadomości

Czy wyrażasz zgodę na otrzymywanie powiadomień push?

ZGADZAM SIĘ

ODMAWIAM

Zamkną McDonalds'a przy Ostrobramskiej. To tu w latach '90 wybuchła bomba

fot. Google Street View
fot. Google Street View

Restauracja McDonald's przy Ostrobramskiej 71 w Warszawie będzie działać tylko do końca wakacji, po czym zostanie zamknięta i wyburzona, podobnie jak sąsiednia stacja paliw Shell.

Ten McDonald's był popularny ze względu na położenie przy trasie wylotowej na Lublin. Teraz w tym miejscu powstaną salony luksusowych marek samochodowych, które ma zbudować Auto Fus Group. Najbliższe restauracje McDonald's znajdują się w centrum handlowym przy Jubilerskiej oraz w CH Promenada.

Stacja paliw przy Ostrobramskiej wiąże się z tragicznym wydarzeniem. 24 kwietnia 1996 roku doszło tam do wybuchu bomby, najprawdopodobniej podłożonej przez mafię, która wcześniej żądała od koncernu Shell haraczu w wysokości miliona dolarów. W wybuchu zginął policjant Piotr Molak "Krasnal", który mimo że miał kończyć służbę, postanowił wesprzeć kolegów. Molak zmarł w szpitalu z powodu ciężkich obrażeń. Sprawców do dziś nie ustalono, choć w 2005 roku pojawiła się sugestia, że za atakiem stała mafia pruszkowska, która miała zatargi z Shellem z powodu odmowy sprzedaży rosyjskiego paliwa.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Dziś w Warszawie

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
7.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro