Nie przegap najważniejszych wiadomości

Czy wyrażasz zgodę na otrzymywanie powiadomień push?

ZGADZAM SIĘ

ODMAWIAM

Nowe osiedle na miejscu dawnego Tesco. Trwają konsultacje społeczne. Można wypowiedzieć się w tej sprawie

fot. deweloperskieinwestycje.pl
fot. deweloperskieinwestycje.pl

Chodzi o Kabaty na warszawskim Ursynowie.

Mieszkaniec Ursynowa zaapelował do społeczności za pośrednictwem platformy internetowej, aby wypowiedzieli się w sprawie projektu nowego osiedla, która ma powstać w miejscu dawnego Tesco. Pierwotnie w tym miejscu miała powstać galeria handlowa, ale zablokowali ją mieszkańcy.

Deweloper przedstawił wizję nowego osiedla w wyżej wspomnianym miejscu.

Naszą ambicją jest stworzenie nowego centrum lokalnego Kabat, które stanie się wygodnym miejscem do życia, spotkań i odpoczynku. Projekt wpisuje się skalą w kompozycję istniejącej w sąsiedztwie zabudowy. Architekci zaprojektowali dziewięć budynków wielorodzinnych o zróżnicowanej wysokości. Osiedle nie będzie ogrodzone, a pomiędzy budynkami powstanie wysokiej jakości przestrzeń publiczna - tak między innymi zapowiada nową inwestycję deweloper.

Zdania mieszkańców są podzielone. Jedni twierdzą, że projekt nie budzi zastrzeżeń, inni natomiast są niezadowoleni z "ciasno upchanego" osiedla.

Ten teren był od zawsze w szponach deweloperów. Nie wiem, co lepsze, moloch, hipermarket, czy osiedle z odrobiną zieleni, zamiast betonozy. Znając życie, postawią płot i znowu będzie trzeba zapieprzać pół kilometra pieszo na około do pętli autobusowej - skomentował jeden z mieszkańców Ursynowa.

Nie chcę tego, wygląda niewinnie, ale to tylko grafika. Biorąc pod uwagę wielkość placu, wewnętrzne patio będzie wymiarów mikroskopijnych. Tak naprawdę to natkane, kolejne bloki. Co możemy zrobić, by to zablokować? - zapytała mieszkanka.

To jest bardzo dobra koncepcja - brzmiał inny komentarz.

Autor postu zamieszczonego na platformie sąsiedzkiej w ramach konsultacji społecznych chce przesłać deweloperowi opinie mieszkańców. Mogą oni wyrażać je pod postem autora lub w komentarzach na tej stronie.


Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Dziś w Warszawie

24℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
7.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro