Nie przegap najważniejszych wiadomości

Czy wyrażasz zgodę na otrzymywanie powiadomień push?

ZGADZAM SIĘ

ODMAWIAM

Zgon pobudzonego mężczyzny po zatrzymaniu przez policję. To kolejny taki przypadek nad Wisłą

Ludzie po zażyciu fentanyl przypominają zoombie, zdjęcie ilustracyjne. | fot. poznan_moment
Ludzie po zażyciu fentanyl przypominają zoombie, zdjęcie ilustracyjne. | fot. poznan_moment

Warszawska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie śmierci mężczyzny zatrzymanego przez policję.

Mężczyzna w nocy z piątku na sobotę zniszczył auto i pobił dwie osoby na warszawskiej Ochocie. Po przybyciu policji był roznegliżowany, bardzo pobudzony i agresywny, więc użyto siły fizycznej, gazu i kajdanek. Przewieziono go do szpitala psychiatrycznego, gdzie podano mu leki na uspokojenie. Niedługo potem zmarł. Mężczyzna mógł być pod wpływem środków odurzających. Śledztwo dotyczy nieumyślnego spowodowania śmierci, a sekcja zwłok i badania toksykologiczne mają ustalić przyczynę zgonu.

W Polsce rośnie liczba przypadków zażywania fentanylu, silnego opioidu przeciwbólowego co prowadzi do tragicznych konsekwencji. W Żurominie podejrzewa się, że fentanyl mógł być przyczyną śmierci pięciu osób. RMF FM podaje, że na terenie Warszawy w ostatnim czasie doszło do kilku innych podobnych sytuacji. Gdy pobudzeni, półnadzy ludzie, będący prawdopodobnie pod wpływem narkotyków, byli zatrzymywani i przewożeni do szpitali gdzie umierali.

Fentanyl jest sto razy silniejszy od morfiny, uzależnia szybko i jest niezwykle niebezpieczny. Ministerstwo Zdrowia chce wprowadzić monitoring recept na opioidowe środki przeciwbólowe, w tym fentanyl - lek ten można kupić w aptece na receptę.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Dziś w Warszawie

26℃
15℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
8.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro