Nie przegap najważniejszych wiadomości

Czy wyrażasz zgodę na otrzymywanie powiadomień push?

ZGADZAM SIĘ

ODMAWIAM

Rada dzielnicy jednogłośnie za nocną prohibicją w centrum. "Módlmy się za weekendowych meneli, czekają ich ciężkie chwile"

fot. tomosano / wykop
fot. tomosano / wykop

Na wtorkowej sesji Rady Dzielnicy Śródmieście radni jednogłośnie poparli wprowadzenie nocnego ograniczenia sprzedaży alkoholu. Zdjęcie z głosowania, wraz z komentarzem "módlmy się za weekendowych meneli, czekają ich ciężkie chwile", zamieścił na Wykopie Tomosano.

Decyzja Rady Dzielnicy jednak nie przesądza, czy ograniczenia zostaną wprowadzone, bowiem Rady Dzielnicy nie mają takich uprawnień. Według prawa w Polsce mogłaby to jednak zrobić Rada Miasta, która ma uprawnienia do wprowadzenia zakazu sprzedaży alkoholu na terenie gminy (miasta) w określonych godzinach oraz miejscach. Zgodnie z Ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, rada gminy może wprowadzić ograniczenia w zakresie godzin sprzedaży alkoholu w sklepach i punktach gastronomicznych.

Radni dzielnicowi ze Śródmieścia mają nadzieję, że ich głos dostrzegą radni miejscy i uchwalą przepisy ograniczające sprzedaż alkoholu nocą w punktach innych niż restauracje.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Dziś w Warszawie

24℃
16℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
11.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro