Nie przegap najważniejszych wiadomości

Czy wyrażasz zgodę na otrzymywanie powiadomień push?

ZGADZAM SIĘ

ODMAWIAM

Znany ksiądz otworzył lokal w centrum Warszawy

Ks. Rafał Główczyński
Ks. Rafał Główczyński

Ks. Rafał Główczyński, znany jako "Ksiądz z osiedla", otworzył w Warszawie klubokawiarnię "Cyrk Motyli".

Lokal ten jest miejscem spotkań zarówno dla osób wierzących, jak i niewierzących, potrzebujących oraz tych, którzy chcą pomagać. Klubokawiarnia znajduje się przy Bulwarze Flotylli Wiślanej i została zainspirowana filmem Nicka Vujcica o tej samej nazwie, mając na celu wydobywanie dobra i piękna z ludzi oraz budowanie autentycznych relacji, dzięki polityce bezalkoholowej i bez telefonów.

"Cyrk Motyli" oferuje różnorodne wydarzenia przez cały tydzień: poniedziałki są dniem ekologicznym, wtorki dniem imprez seniorów, środy dniem integracyjnym z grami i karaoke, czwartki dniem otwartości na rozmowy o duchowości, piątki dniem sceny z występami, soboty dniem bezalkoholowych imprez i koncertów, a niedziele dniem rodzinnym z warsztatami i animacjami dla dzieci.

Ks. Rafał podkreśla, że misją tego miejsca jest budowanie społeczności i wywoływanie uśmiechów na twarzach odwiedzających. Pomysł na działalność w mediach społecznościowych zrodził się podczas jego pracy w technikum, kiedy to zauważył, że internet jest miejscem, gdzie młodzi ludzie spędzają dużo czasu. To zainspirowało go do stworzenia internetowych rekolekcji, co przerodziło się w jego popularność na YouTube.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Dziś w Warszawie

24℃
16℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
11.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro