W planach jest przebudowa linii tramwajowej. To będzie trudna inwestycja. Szykują się utrudnienia dla kierowców
Chodzi o przebudowę linii tramwajowej i al. J. Waszyngtona.
Jak informuje Kinga Ciukta, radna dzielnicy Praga-Południe - Otrzymaliśmy dzisiaj informację od Tramwajów Warszawskich na temat planowanej przebudowy linii tramwajowej i al. J. Waszyngtona (po zmianach w stosunku do wcześniejszych projektów). Jest to trudna inwestycja ze względu na ograniczenia po stronie szerokości przekroju jezdni wraz z linią tramwajową i oczekiwania mieszkańców dotyczące zachowania 2 pasów ruchu na całej al. J. Waszyngtona. Zgłaszałam pytania o możliwości zachowania 2 pasów. Takie rozwiązanie jest nierealne. Zachowanie dotychczasowego przekroju jezdni i linii tramwajowej jest niedopuszczalne prawnie.
Radna podkreśla, że w celu utrzymania 2 pasów ruchu na całej długości trzeba byłoby wyciąć wszystkie/ większość szpalerów drzew na Waszyngtona.
Na odcinku Saska do ronda Waszyngtona będą 2 pasy ruchu, natomiast po przeciwnej stronie będzie jeden pas ruchu. Po usunięciu środkowego pasa zieleni z projektu nadal będzie do dyspozycji zbyt wąska przestrzeń do zaprojektowania 2 pasów jezdni dla każdej ze stron drogi.
- Na pozostałym odcinku będzie po jednym pasie z dodatkowymi pasami dla lewoskrętów oraz dla prawoskrętów na Międzynarodowej.Powstaną również zatoczki dla przystanków autobusów, żeby autobusy np. 158 nie blokowały kierowców na wysokości przystanków.Przejazdy/ścieżki rowerowe będą realizowane przez ZDM poza układem głównej al. J. Waszyngtona - podaje Kinga Ciukta.
