Nie przegap najważniejszych wiadomości

Czy wyrażasz zgodę na otrzymywanie powiadomień push?

ZGADZAM SIĘ

ODMAWIAM

Kilkaset tysięcy osób może przylecieć do Warszawy na koncerty Taylor Swift. Lotnisko pobije rekord?

fot. Adrian Grycuk, Wikipedia
fot. Adrian Grycuk, Wikipedia

Zainteresowanie lotami do Warszawy może w tym roku znacznie wzrosnąć, a możliwe jest, że zostanie pobity nawet roczny rekord liczby pasażerów. Hiszpańska firma eDreams ODIGEO oszacowała, że do stolicy Polski chce polecieć aż 339% więcej osób niż w poprzednim roku.

Te szacunki mają związek z planowanymi koncertami Taylor Swift, amerykańskiej piosenkarki, która w ramach trasy koncertowej "The Eras Tour" odwiedzi Warszawę i zagra koncerty w dniach 1, 2 i 3 sierpnia na Stadionie Narodowym. Wszystkie koncerty w Warszawie zobaczyć będzie mogło ponad 200 tysięcy osób. Bilety na koncerty były oferowane w trybie rezerwacji, w cenach od 199 zł do 749 zł i wszystkie zostały już sprzedane. Obecnie są dostępne tylko na nieautoryzowanych platformach sprzedaży w cenie od 1600 zł do 5000 zł.

Koncerty Taylor Swift wyprzedają się na całym świecie. Ostatnia trasa Swift przyniosła około 2 miliardy dolarów z biletów sprzedanych tylko w Ameryce Północnej, i szacuje się, że przyczyniła się do wzrostu gospodarczego w USA.

Koncerty Taylor Swift będą miały miejsce także w innych miastach europejskich, co sprawiło, że popyt na loty do Europy z USA znacząco wzrósł, bo za artystką jeździ wielotysięczna grupa wiernych fanów ze stanów. Sztokholm, gdzie artystka wystąpi 17-19 maja, będzie musiał przygotować się na nawet sześciokrotnie większy niż zwykle ruch lotniczy. Warszawa zajmuje drugie miejsce wśród miast z największym wzrostem zainteresowania.

Poza Sztokholmem i Warszawą, wzrost zainteresowania koncertami Taylor Swift odnotowano także w Edynburgu, Liverpoolu i Paryżu. Przewidywany wzrost liczby przyjezdnych obejmuje również miasta takie jak Amsterdam, Wiedeń i Zurich. Firma eDreams ODIGEO zauważa, że większość przyjezdnych planuje podróżować ze Stanów Zjednoczonych.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Dziś w Warszawie

24℃
16℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
15.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro