Nie przegap najważniejszych wiadomości

Czy wyrażasz zgodę na otrzymywanie powiadomień push?

ZGADZAM SIĘ

ODMAWIAM

Ogłosiła swoje usługi. Pokazała mieszkanie osoby chorej na depresję? Internauci nie uwierzyli, że można tak żyć. "Nie oceniajcie, różnie w życiu bywa"

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE. | fot. time2org/pixabay.com
ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE. | fot. time2org/pixabay.com

Na jednej z warszawskich platform sąsiedzkich kobieta opublikowała ogłoszenie o tym, że sprząta kompleksowo mieszkania.

Do ogłoszenia dołączyła zdjęcie mieszkania przed sprzątaniem i po sprzątaniu. Zdjęcie pokazujące mieszkanie przed sprzątaniem wzbudziło wiele kontrowersji wśród komentujących. Pokazywało zaległy brud nie tylko na meblach, podłoga także kleiła się z brudu. Kuchnia w mieszkaniu wyglądała, jakby nikt w niej sprzątał od wielu miesięcy. W zlewie zalegał stos naczyń. Internauci pomyśleli, że zdjęcie jest "fejkowe".

- Nie wierzę w to, że można żyć w aż takim bałaganie. Ja rozumiem, że człowiekowi czasami nie chce się posprzątać, ale nie wierzę, że ktoś żyje w takim syfie - skomentowała jedna z Internautek.

Autorka anonsu o usługach sprzątających na terenie Warszawy szybko odpowiedziała na ten zarzut - Proszę nie oceniać ludzi po wyglądzie mieszkania. Często tak mieszkania wyglądają u starszych, samotnych osób chorych na depresję, którzy nie radzą sobie z otoczeniem. Nie oceniajmy.

Specjaliści z "Centrum Dobrej Terapii" podpowiadają, że depresja najczęściej objawia się zaniżonym nastrojem, brakiem energii, brak chęci do działania, uczucie stałego zmęczenia, bezsenność, lęk, uczucie stałego zamartwiania się. Jeśli objawy trwają dłużej niż dwa tygodnie, chory powinien udać się do lekarza specjalisty.

Nieleczona depresja może nawet doprowadzić do urojeń, omamów, myśli samobójczych, osłupienia, czy przerwania kontaktu z otoczeniem.

Każda osoba w stanie kryzysu psychicznego może skorzystać z całodobowej, bezpłatnej infolinii 800 70 2222, na której uzyska fachową pomoc.


Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Dziś w Warszawie

26℃
15℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
7.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro