Nie przegap najważniejszych wiadomości

Czy wyrażasz zgodę na otrzymywanie powiadomień push?

ZGADZAM SIĘ

ODMAWIAM

Jej pies walczy o życie po spacerze. Zjadł truciznę? Internauci sugerują, że to szczepionka na lisy

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE. | fot. Gmill/pixabay.com
ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE. | fot. Gmill/pixabay.com

Mieszkanka dzielnicy Wawer wyszła z psem do lasu.

Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że pies zatruł się po spacerze na osiedlu Radość.

Nasza sunia walczy o życie. Jest w bardzo ciężkim stanie. Jakiś psychopata w Radości wyrzuca silne trucizny do lasu - ostrzegła kobieta na platformie sąsiedzkiej.

Mieszkańcy Wawra przypomnieli w komentarzach, że mogą to być szczepionki dla lisów przeciwko wściekliźnie - Może to była szczepionka dla lisów? Ostatnio ostrzegali, żeby uważać na psy, bo będzie rozrzucana szczepionka - zasugerował Internauta.

Warszawski ratusz publikował ostrzeżenie dla właścicieli psów - Akcja szczepienia wolno żyjących lisów odbędzie się na terenie Mazowsza i dotyczy również stołecznych lasów miejskich. W zależności od terenu, szczepionka będzie wykładana ręcznie lub zrzucana z samolotów na lasy, pola i łąki. Zrzuty nie obejmą zbiorników wodnych, dróg i terenów zabudowanych. Szczepionki będą umieszczone w brunatno-zielonej przynęcie w kształcie krążka. Przez dwa tygodnie od jej wyłożenia mieszkańcy powinni zachować ostrożność podczas wyprowadzania zwierząt. Psy powinny być prowadzone na smyczy, a koty trzymane w zamkniętych pomieszczeniach. Ewentualny kontakt czworonoga ze szczepionką powinien zostać zgłoszony do lekarza weterynarii - informował warszawski ratusz.

Akcja szczepienia lisów miała miejsce już we wrześniu ubiegłego roku. Po tym, jak Główny Lekarz Weterynarii potwierdził w tym roku kolejny przypadek wścieklizny u padłego lisa, postanowiono wznowić akcję szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Właściciele psów wychodząc z nimi na spacer powinni pilnować, aby czworonogi nie zbliżały się do substancji w kształcie krążka o kolorze brunatno-zielonym.Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Dziś w Warszawie

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
9.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro