Nie przegap najważniejszych wiadomości

Czy wyrażasz zgodę na otrzymywanie powiadomień push?

ZGADZAM SIĘ

ODMAWIAM

"Nawsadzali" sąsiadom. Nikt się tego nie spodziewał

fot. Oktawian Góral
fot. Oktawian Góral

Mieszkańcy bemowskich TBSów znowu zaskoczyli.

Tym razem w ramach akcji, którą zorganizował Oktawian Góral kandydat do rady dzielnicy Bemowo, ludzie "nawsadzali" sąsiadom. Wtórowali im mieszkańcy zza dalekiej miedzy.

- To humorystyczne hasło bardzo ciepło zostało przyjęte przez sąsiadów - powiedział Góral w rozmowie z ewarszwa.pl

- Tak, to świetna akcja, nakopaliśmy im i nawsadzaliśmy, jak nigdy dotąd - potwierdziła sąsiadka organizatora inicjatywy.

Nie chodzi o wojnę na noże, ale na nasiona i sadzonki. W sobotę wielu sąsiadów zebrało się na dotąd niezagospodarowanym trawniku, by go ukwiecić, ot tak nawsadzaliśmy sąsiadom - wyjaśniła w rozmowie z ewarszawa.pl sąsiadka Górala.

Przyniosłam bratki, bo my wszyscy tu bracia - wtórowała druga sąsiadka.

W sobotę 23.03 odbyła się akcja ukwiecania trawnika przy ul. Pełczyńskiego na bemowskich Górcach.

Organizator pytany o to, skąd pomysł na taką akcję, odpowiedział - Po pierwsze, widzę na czacie sąsiedzkim ogromne, a i często obrzydliwe kłótnie sąsiedzkie. Dotyczą one tematów życia codziennego, a to sprzątania po psie, a to niezachowywania ciszy nocnej. Chciałbym, aby sąsiedzi ze sobą porozmawiali twarzą w twarz, stąd to prześmiewcze hasło "Nawsadzaj sąsiadowi". Po drugie, niechże faktycznie sobie nawsadzają... róże, hortensje, bratki, mam tu pełną gamę roślin - powiedział Oktawian Góral dla ewarszawa.pl i dodał, że jest niezwykle zaskoczony tak ogromną liczbą osób, które zechciały wziąć udział w akcji

- Przybyli tu nawet mieszkańcy z Bielan, czy z Włochów, tego to się nie spodziewałem - dodaje Góral.

Zapytaliśmy kandydata do rady Bemowa, czy to tylko kampanijny chwyt - Mili Państwo, tak, owszem, po zakończeniu wydarzenia rozdawałem swoje ulotki wskazując na wspólną pracę sąsiadów. Jednak nie, to nie jest kampanijny chwyt. Już teraz zapowiadam, że akcja ukwiecania odbędzie się ponownie w kwietniu, bez względu na wynik wyborów, gdy więcej roślin będzie dostępnych w sklepach. Wiem, że sąsiedzi chcieliby tu więcej róż, magnolie, może krzewy owocowe - odpowiedział Góral.Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Dziś w Warszawie

24℃
16℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
12.20 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro