Nie przegap najważniejszych wiadomości

Czy wyrażasz zgodę na otrzymywanie powiadomień push?

ZGADZAM SIĘ

ODMAWIAM

Kasowanie biletów za pomocą kodów QR. "Co za kretyński pomysł by tuż obok powiesić reklamę"

fot. Einzel, wykop
fot. Einzel, wykop

"Czy da się przebić kretyński pomysł ze skanowaniem kodów QR żeby zeskanować bilet w #ztm #warszawa? jeszcze jak! Oto umieszczone zostały kody QR z reklamą idealnie w tym samym obszarze, żeby po skierowaniu tam telefonu aplikacja skycash najpierw otworzyła tę reklamę, a następnie się #!$%@?ła, a następnie zablokowała możliwość kasowania biletu na kolejne 3 minuty" - napisał Einzel na wykopie.

Jak deklaruje Warszawski Transport Publiczny, zdalne kasowanie biletów za pomocą QR kodów jest możliwe z odległości 2-3 metrów od odpowiedniej naklejki, która znajduje się w każdym pojeździe ZTM. Jeśli obok naklejki do kasowania biletów będzie reklama z QR kodem, to z odległości 2-3 metrów, nasza aplikacja może się pomylić i zeskanować nie ten kod, który chcemy.

Einzel, przez zablokowanie telefonu nie zdążył skasować biletu zanim wysiadł - "finalnie nie skasowałem kupionego biletu i nie dostałem mandatu, 1:0 dla mnie" - zadeklarował. Gdyby go jednak spotkała kontrola biletów w tej sytuacji, niestety zapłaciłby karę. Regulamin nie przewiduje darowania kar w przypadku osób, które nie skasowały biletu przez niemądre rozwieszenie naklejek przez ZTM.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Dziś w Warszawie

24℃
16℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
14.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro