Nie przegap najważniejszych wiadomości

Czy wyrażasz zgodę na otrzymywanie powiadomień push?

ZGADZAM SIĘ

ODMAWIAM

Lawina rasistowskich komentarzy po publikacji filmu, na którym czarnoskórzy mężczyźni tańczą z Polkami. To stare nagranie instruktorów tańca

fot. X
fot. X

Internet, szczególnie platformę X zalewa fala rasistowskich komentarzy po publikacji nagrania:

Sugestia, że 2 osoby nie powinny tańczyć ze sobą ze względu na różny kolor skóry jest rasizmem. Warto wiedzieć, że jest to w Polsce karalne - kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej (..) podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

I choć nie ma to znaczenia, chcielibyśmy poinformować, że widoczni na nagraniu czarnoskórzy mężczyźni to w większości profesjonalni instruktorzy tańca, a samo nagranie zostało zrobione w 2022 roku podczas corocznego Festiwalu Kizomba, promującego muzykę i taniec z Angoli. Film ukazuje budynek z charakterystycznymi oknami i parasolami, zgodnie z programem większość warsztatów tanecznych odbędzie się w Hotelu Novotel. Sceneria z filmu przedstawia ogrodową część hotelu.

Nie można wykluczyć, że publikacja tego nagrania teraz i wykreowana obecnie rasistowska nagonka jest celowym zabiegiem zewnętrznych sił chcących destabilizacji sytuacji w Polsce w związku z kryzysem na granicy z Białorusią.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Dziś w Warszawie

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
7.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro