Nie przegap najważniejszych wiadomości

Czy wyrażasz zgodę na otrzymywanie powiadomień push?

ZGADZAM SIĘ

ODMAWIAM

W Warszawie otwarto muzeum gier wideo. Można pograć na automatach sprzed 50 lat!

fot. Muzeum Arcade w Warszawie
fot. Muzeum Arcade w Warszawie

Warsaw Arcade Museum, które otwarto w czerwcu w Warszawie, prezentuje ponad 120 historycznych gier wideo, dokumentujących ich ewolucję od lat 70. Jest to jedno z nielicznych muzeów retro gier w Europie Środkowej.

Muzeum, mieszczące się przy Alejach Jerozolimskich 200, jest interaktywne - można grać na oryginalnych automatach z lat 70. i 80. Wnętrze muzeum zdobią monumentalne grafiki z motywami z gier wideo, stworzone przez artystę grafitti Dominika Kowalczyka. Muzeum jest czynne codziennie.

Założyciel muzeum, Marcin Moszczyński, zaznaczył, że kolekcja obejmuje klasyki takie jak Space Invaders, Asteroids, Pac Man, Donkey Kong i Super Mario Bros. Wszystkie gry są oryginalne i znajdują się w dedykowanych obudowach sprowadzonych z USA, Japonii i Europy. Muzeum posiada także rzadkie i poszukiwane tytuły, takie jak pierwszy automat STAR WARS z 1983 roku. Kolekcja zawiera również gry dla kilku graczy, sportowe, symulatory, strzelanki oraz gry rytmiczne z Japonii. Wszystkie automaty są w pełni funkcjonalne, co umożliwia odwiedzającym grę na miejscu.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Dziś w Warszawie

24℃
16℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
14.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro