Nie przegap najważniejszych wiadomości

Czy wyrażasz zgodę na otrzymywanie powiadomień push?

ZGADZAM SIĘ

ODMAWIAM

Udana akcja sąsiadek z Ursynowa. Kobieta, która znalazła pieniądze na ulicy oddała je na rzecz hospicjum

fot. Goretta Szymańska/Facebook
fot. Goretta Szymańska/Facebook

Goretta Szymańska i Katarzyna Niemyjska, to wolontariuszki hospicjum onkologicznego.

Jak już informowaliśmy w minioną środę kobiety organizowały zwiedzanie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 17 PSP w Warszawie. Wstęp był za darmo, a zwiedzający mogli wspomóc hospicjum przynosząc potrzebne przedmioty dla pacjentów: chusteczki nawilżone, czy soki w kartonikach ze słomką lub musy owocowe w tubce.

Zwiedzanie budynku straży pożarnej odbyło się w sobotę - Sąsiedzi nie zawiedli - podsumowała Goretta Szymańska. Jak się okazało, jedna z uczestniczek wycieczki w drodze do jednostki znalazła pieniądze - Jedna z mam po drodze na wycieczkę znalazła na ulicy pieniądze i zdeponowała je u mnie na rzecz Hospicjum. Donoszę, że depozyt został przekazany - wolontariuszka podziękowała zebranym za dużą ilość cegiełek - Dziękuję, przesyłam serdeczności dla naszych cudownych strażaków.

Warto jednak dodać, że znalezione pieniądze nie należą do nas i trzeba przekazać je najpierw odpowiednim służbom. Jeśli wiemy do kogo należy gotówka musimy ją oddać właścicielowi. A jeśli nie jest to możliwe, należy przekazać ją do Biura Rzeczy Znalezionych lub do najbliższej jednostki Policji - podpowiada superbiz.se.pl i dodaje, że obowiązku tego nie ma, jeśli suma znalezionych pieniędzy nie przekracza 100 zł lub równowartości tej kwoty. Co ciekawe, osobie, która znajdzie pieniądze należy się tak zwane znaleźne. Zgodnie z przepisami, rzecz znaleziona, która nie zostanie przez osobę uprawnioną odebrana w ciągu roku od doręczenia jej wezwania do odbioru, a w przypadku niemożności wezwania w ciągu dwóch lat od dnia jej znalezienia, staje się własnością znalazcy - podpowiadają eksperci z superbiz.se.pl

Wolontariuszki zebrały sporą ilość potrzebnych przedmiotów dla podopiecznych hospicjum. Udało im się wypełnić niemal po sufit bagażnik samochodu.

Drugie zwiedzanie budynku straży pożarnej odbędzie się już 20 stycznia.


Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Dziś w Warszawie

26℃
15℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
9.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro