Nie przegap najważniejszych wiadomości

Czy wyrażasz zgodę na otrzymywanie powiadomień push?

ZGADZAM SIĘ

ODMAWIAM

Zamknęli sklep po 35 latach działalności. Klienci są w szoku, "co się stało?"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Ben_kerckx/pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Ben_kerckx/pixabay.com

W Internecie mnożą się pytania o sklep mięsny przy ul. Puławskiej na Mokotowie.

Co się stało z tym sklepem przy ul. Puławskiej? Dlaczego zamknęli? - zapytała zaskoczona mieszkanka Mokotowa.

Klienci byłego już sklepu mięsnego ubolewali nad tym, że właścicielka zamknęła lokal po ponad 30 latach działalności - Bardzo przykro, że pani Ewa zamknęła sklep, ale z tego, co wiem, chciała już odpocząć - tłumaczyła internautka.

Mieszkańcy Mokotowa sugerują, że przyczyną zamknięcia sklepu może być również duża konkurencja marketów, których obecnie w pobliżu nie brakuje - Pani Ewa po ponad 35 latach zamknęła sklep. Czynsze, opłaty, wszystko poszło w górę. Odkąd wybudowali metro i likwidowali autobusy Puławska jest ulicą przejezdną, kiedyś po Puławskiej chodziło się na zakupy, było pełno różnych sklepów - tłumaczyła mieszkanka Mokotowa.

Jak się okazało, sklep zamknięto jeszcze pod koniec 2023 roku, tuż przed świętami bożonarodzeniowymi - Wielka szkoda, bo w sklepie można było kupić prawie wszystko, począwszy od mięsa, wędlin, sera, po nabiał czy pieczywo - wspomniała z sentymentem była klientka.

Portal money.pl poinformował pod koniec 2023 roku, że tylko w pierwszym półroczu zamknięto w Polsce prawie 500 sklepów spożywczych. Dodatkowo aż 900 sklepów w tym okresie zawiesiło swoją działalność. To kolejny rok negatywnego trendu. Od 2015 roku liczba sklepów spożywczych spadła o 9 tysięcy mimo wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę i podatku obrotowego na duże sieci - podaje money.pl

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Dziś w Warszawie

26℃
15℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
8.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro