Nie przegap najważniejszych wiadomości

Czy wyrażasz zgodę na otrzymywanie powiadomień push?

ZGADZAM SIĘ

ODMAWIAM

Będzie można wybrać się na wycieczkę rowerową śladami PRL-u. Już 47 lat temu towarzysz Gierek złożył wizytę pierwszym mieszkańcom osiedla

fot. Facebook
fot. Facebook

Chodzi o warszawski Ursynów.

Właśnie tyle lat minęło od momentu, w którym pierwsi lokatorzy wprowadzili się w blasku fleszy do swoich mieszkań w blokach z szarej płyty. Wizytę złożył im wówczas sam Edward Gierek, a razem z nim ekipa telewizyjna.

Na Ursynowie miało być inaczej niż na typowych dla tamtego okresu blokowiskach. Tutaj miał się dokonać największy eksperyment urbanistyczny i architektoniczny w powojennej Warszawie. Planowano stworzyć nie kolejne osiedle, ale utopijne miasto przyszłości - napisali organizatorzy wycieczki rowerowej.

Ursynów był miejscem, w którym chętnie kręcono filmy w czasach PRL-u. Bloki były idealnym tłem dla reżyserów.

Zapraszamy na wycieczkę rowerową śladami PRLowskiej popkultury na Ursynowie. Odwiedzimy miejsca, o których rozpisywały się media oraz gdzie bywali dziennikarze, operatorzy telewizyjni, reżyserzy i aktorzy. Poznamy odpowiedź, dlaczego to właśnie Ursynów był częstym bohaterem popkultury w PRL-u i jaki obraz Ursynowa w PRL-owskiej popkulturze wyłaniał się na przestrzeni lat - napisali w social mediach organizatorzy wycieczki.

Wycieczka odbędzie się 18 maja o godzinie 17:00. Zbiórka przy Kopa Cwila, przy rzeźbie "Chłopiec na koniu". Trasa, to około 15 km. Wycieczka jest bezpłatna.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Dziś w Warszawie

26℃
15℃
Poziom opadów:
1.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro