Nie przegap najważniejszych wiadomości

Czy wyrażasz zgodę na otrzymywanie powiadomień push?

ZGADZAM SIĘ

ODMAWIAM

Coraz więcej młodych osób prosi o jedzenie na internetowych grupach społecznościowych. "Bywa, że nie mam co jeść"

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE. | fot. Jackie_Chance/pixabay.com
ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE. | fot. Jackie_Chance/pixabay.com

Na warszawskich grupach, jeszcze parę miesięcy temu, takie ogłoszenia były rzadkością, albo ostatecznością.

Teraz coraz więcej młodych ludzi opisuje anonimowo swój ciężki los, w którym znaleźli się z powodu utraty pracy lub z przyczyn losowych. Redakcja ewarszawa.pl już wcześniej na łamach opisywała losy młodego mężczyzny, któremu nie zostawało zbyt wiele pieniędzy po opłaceniu rachunków - Bywa, że nie mam co jeść do kolejnej pensji - pisał mężczyzna i prosił swoich sąsiadów o pomoc. Ludzie chętnie pomogli mu, jedni zamawiali dla niego jedzenie do domu, inni przynosili prowiant w wybrane miejsce. Mężczyzna podziękował w Internecie sąsiadom za okazaną życzliwość, ale zaraz potem został oskarżony o naciąganie innych ludzi. Opublikował desperacki post w grupie sąsiedzkiej, ludzie po raz drugi okazali mu wsparcie, tym razem duchowe.

Kolejne anonimowe ogłoszenie z prośbą o pomoc pojawiło się w czwartek na jednej z grup sąsiedzkich. Studentka przyznała, że chwilowo znalazła się w trudnej sytuacji materialnej - Choruję przewlekle, jednak mimo to studiuję, ale ostatnio zwolniono mnie z pracy, którą dotychczas wykonywałam. Stwierdziłam, że mogę ogłosić się tutaj, czy ktoś potrzebuje jakiejś pomocy? Lub ma ofertę dodatkowego zarobku? Tak, aby wybrnąć do końca semestru z tej sytuacji?

Ogłoszenie, niestety zostało przez grupowiczów pominięte. Nikt nie odpowiedział studentce na wołanie o pomoc. Im więcej pojawia się tego typu ogłoszeń, tym mniejszy jest odzew. W przypadku wyżej wspomnianego mężczyzny miało miejsce coś w rodzaju pospolitego ruszenia.

Jednym z głównych powodów, dla których ludzie nie pomagają potrzebującym, jest brak świadomości ich potrzeb. Często nie jesteśmy wystarczająco poinformowani o problemach innych osób lub sytuacjach, które wymagają naszej pomocy. Może to wynikać z braku dostępu do informacji lub po prostu z ignorancji - podpowiada specjalista z zanimpomozesz.pl

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Dziś w Warszawie

26℃
15℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
9.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro