Nie przegap najważniejszych wiadomości

Czy wyrażasz zgodę na otrzymywanie powiadomień push?

ZGADZAM SIĘ

ODMAWIAM

Wyłowili ze stawu zatopiony śmietnik. Spora akcja na Bemowie

fot. Oktawian Mateusz Góral/Facebook
fot. Oktawian Mateusz Góral/Facebook

Sąsiedzi skrzyknęli się, żeby posprzątać teren.

Kandydat z Lewicy do rady dzielnicy Bemowo Oktawian Góral podziękował przybyłym sąsiadom za pomoc w sprzątaniu terenu wokół stawu oraz przy torach. Mieszkańcy Bemowa zrobili to w czynie społecznym.

Udało się, ze stawu wyłowiliśmy nawet zatopiony tam śmietnik. Zapraszamy na spacery po czystej okolicy! - oznajmił w social mediach Oktawian Góral.

Mieszkańcy wspominali na platformie sąsiedzkiej, że na Bemowie jeszcze 50 lat temu nie było osiedla - Tam pasły się krowy, było najlepsze kąpielisko w okolicy, a zimą lodowisko. Do tej pory są tam dwie zatopione bramki.

Oktawian Góral przyznał, że to najpiękniejsze wspomnienia z dawnych lat na Bemowie, dlatego warto dbać o ten skrawek Warszawy, aby pozostawał w czystości.

Tu się urodziłem, tu się wychowałem i w tym stawie się kąpałem. Były tylko stare domy, przy Dywizjonu 303, pociąg do Huty Warszawa i tramwaj 20 - wspomniał jeszcze inny mieszkaniec.

Świetnia inicjatywa, sprzątanie terenu. Jeszcze, żeby każdy właściciel psów sprzątał po swoim pupilu - podsumowała Internautka.


Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Dziś w Warszawie

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
8.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro